Hiába a lezárás, hiába a tesztelés, ennyien még soha nem szorultak kórházi ellátásra a koronavírus szövődményeivel. Mivel az egészségügyi intézmények a koronavírus-fertőzöttség és a túlterheltség miatt korlátozták a betegellátást, bizony megtörténhet, hogy a korábban időben feltárt egészségügyi problémák most csak késve, vagy egyáltalán nem derülnek ki. A SzóBeszéd vendége ezúttal Horváth Zoltán orvos, a Dunaszerdahelyi Kórház és Rendelőintézet korábbi igazgatója, akivel a koronavírus-járvány alatti betegellátásról beszélgettünk.
Egyre több olyan információ lát napvilágot, miszerint az emberek a járvány időszakában nem kapnak olyan egészségügyi ellátást, amely normális esetben járna nekik. Ez rengeteg nehézséget, félreértést, akár ellátatlan esetet jelenthet, ugyanakkor a fizikai kontaktusok számának csökkenésével mind az egészségügyben dolgozók mind a betegek megfertőződésének veszélyét csökkenteni kell.
– hangsúlyozta a doktor úr.
A személyes kontaktus elkerülése érdekében a háziorvosok áttértek a távgyógyításra, ami annyit jelent, hogy az orvosok telefonon veszik fel az anamnézist és megpróbálnak telefonon keresztül segíteni a beteg pácienseknek. Csupán a legszükségesebb esetekben hívják be a betegeket a rendelőbe.
A beszélgetés végén a doktor úr azt is elárulta, hogy ő maga hogyan viselte a koronavírus-fertőzést, sőt üzent is azok számára, akik a súlyosbodó járványhelyzet ellenére még mindig lebecsülik a koronavírus jelentőségét.
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »