Gulyás Gergely kancellária miniszter ma nyilvánosságra hozta a kínai és az orosz vakcinákkal kapcsolatos szerződéseket, így kiderült, hogy a Sinopharm-vakcina behozatalába beékeltek egy céget, a Danubia Pharma Gyógyszerkereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaságot.
A cégnek – az Opten adatai szerint – a kezdetekben (2009-2013) között egy Port Vilaba (a csendes-óceáni Vanuatui Köztársaság fővárosa) bejegyzett offshore vállalkozás, a Batavia Investments volt a tulajdonosa.
A kezdeti nehézségek után 2015-ben több mint 1,6 milliárd nettó árbevetélt generált, ami 2019-re viszont 362,185 millió forintra csökkent. Sőt, a legfrissebb elérhető adatok szerint 2019-ben, és 2018-ban veszteséget termelt (2019-ben mínusz 21,6 millió forint, 2018-ban mínusz 60,9 millió forint volt az adózott eredménye).
A változást 2020. november 27. hozta el, ugyanis a Danubia Pharmát felvásárolta a Syntonite MED Zrt., ami éppenséggel a Széchenyi tér 7-8-ban van bejegyezve, ami egyébként a humántárca egyik részlegének is otthont ad. A felvásárlás után a Danubia is áttette az exkluzív belvárosi irodaházba a központját.
Érdekesség még, hogy a Danubiát a fúzió után érkező mindössze 36 esztendős Tuza Máté vezeti.
Jó biznisz
A szerződés szerint a megrendelt ötmillió adagot négy részletben szállítja Kína:
A leírás azt is tartalmazza, miszerint az oltóanyagnak az átadás napjától 6 hónapon át használhatónak kell maradnia. A fizetés pedig a szerződés szerint két lépcsőben történik:
A szerződés keltezése január 29., ami azt jelenti, az első részletet már elutaltuk.
A vételár adagonként 30 Euró + 5 százalék Áfa, vagyis ez a legborsosabb árú vakcina, amit Magyarország megrendelt, miközben ugyanezt az oltóanyagot adagonként 21-22 Euróért (26 dollárért) adta a Sinopharm Perunak.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »