A Népszava is rendszeresen érdeklődik a Mi Hazánk tabudöntő felvetései iránt, most épp az vágta ki a biztosítékot náluk, hogy erősen EU-kritikus pártként indulni szeretnénk az EP-választáson – írja közösségi oldalán a fiatal párt, emlékeztetve egyik alelnökünk válaszára: „a Mi Hazánk alapvetően rendszerellenes párt, mégis az a célunk, hogy bekerüljünk a magyar Országgyűlésbe. Ugyanez a helyzet az Európai Parlamenttel, ahol euroszkeptikus vagy kifejezetten EU-ellenes pártok is megtalálhatók”. Alább a Népszava cikke.
Belülről támadna a Mi Hazánk
Az időközi önkormányzati választásokra egyelőre nem készül, de a jövő tavaszi EP-választáson mindenképpen indul a volt jobbikosokból alakult Mi Hazánk Mozgalom. Annak ellenére is, hogy a nemrég pártként bejegyzett szervezet népszavazást szeretne arról, egyáltalán az EU tagja maradjon-e Magyarország.
Novák Előd alelnök nem feltétlenül lát ellentmondást:
„a Mi Hazánk alapvetően rendszerellenes párt, mégis az a célunk, hogy bekerüljünk a magyar Országgyűlésbe. Ugyanez a helyzet az Európai Parlamenttel, ahol euroszkeptikus vagy kifejezetten EU-ellenes pártok is megtalálhatók”"
– mondta lapunknak.
„Szeretnénk európai együttműködést, de azt inkább gazdasági téren képzeljük el, nem pedig a nemzeti önrendelkezés feladásával” – tette hozzá.
Az alelnök közlése szerint eddig mintegy kétezren jelezték, hogy belépnének a Mi Hazánkba. A hivatalos tagfelvételi procedúra azonban csak most kezdődik. A jelentkezőknek formanyomtatványt kell kitölteniük, a kérelmeket az országos elnökség bírálja el. „A szervezetépítés elején tartunk” – indokolta Novák Előd, egyelőre miért nem indítanak jelöltet egyik időközi önkormányzati választáson sem.
A Mi Hazánk társadalmi vitát kezdeményezett húsz programpontról. A feltett kérdésekre több mint 100 ezer szavazat és több mint 30 ezer szöveges vélemény érkezett, „jócskán felülmúlva minden várakozásunkat” – olvasható a párt honlapján. A húsz pont mindegyike nagy (vagy éppen elsöprő) támogatottságot élvez a szimpatizánsok körében. Az uniós tagságról szóló népszavazás megtartásával például a véleményt nyilvánítók 85 százaléka értene egyet.
A legkisebb mértékben (de így is majdnem 72 százalékos arányban) az a javaslat váltott ki tetszést, hogy az „észtországi példa alapján hazánkban is ingyenessé kell tenni a helyi tömegközlekedést”. Kérdésünkre, hogy a megvalósítás mennyi pénzébe kerülne a költségvetésnek, Novák Előd elmondta: ennek megválaszolásához mélyebb elemzésekre van szükség. A Mi Hazánk a közeljövőben hozza létre szakmai kabinetjeit, ezek feladata lesz, hogy kidolgozzák a párt szakmai programjait.
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »