Nem kérdés: Hollywood kinyírná Trumpot, de megint nem jött össze

Nagy nevek sora akadt ki, hogy a szenátus felmentette a volt elnököt.

Miután az amerikai szenátus 57:43 arányban találta az impeachment-eljárásban bűnösnek a felhozott vádakban Donald Trump leköszönt elnököt, és így nem lett meg a Trump szinte mindennemű ellehetetlenítéséhez szükséges kétharmados arány, több hollywoodi nagyágyú összeomlott, és azonnal demokráciaféltésbe kezdett.

„Történelmünk ezen szomorú fejezete emlékeztető számunkra, hogy a demokrácia törékeny. Hogy mindig meg kell védenünk. Hogy mindig ébernek kell lennünk. Hogy az erőszaknak és szélsőségeknek nincs helyük Amerikában” – ezek Joe Biden jelenlegi elnök szavai a döntés nyomán, akit szemmel láthatóan még nem érdekeltek az Antifa- és BLM-mozgalmak erőszakos cselekedeti szerte az Egyesült Államokban a tavalyi év közepén, de mostanra hirtelen érzékeny az agresszióra.

Hírdetés

Mindenesetre ez is táptalajt adott például Alyssa Milanónak, a Bűbájos boszorkák és a Melrose Place egykori sztárjának, aki nem rejtette véka alá keserűségét és bosszúvágyát: „Ez egy szomorú nap Amerikának. Csak hét republikánus volt hazafi, hogy elítélje ezt a zsarnokot. Ha nem, hát nem. Akkor majd a bíróság bevégzi a feladatát.”

Az amúgy nagyszerű Egy becsületbeli ügy, Szerelem a Fehér Házban és a Bakancslista című filmek rendezője, Rob Reiner ekképpen vélekedett: „Negyvenhárom ember úgy döntött, hogy alkotmányunk legsúlyosabb megsértése egy elnök által teljesen rendben van.”

John Cusack, a Pop, csajok, satöbbi főszereplője pedig egyenesen odáig merészkedett, hogy kijelentette, a negyvenhárom nemmel szavazó republikánus képviselő fasiszta.

Donald J. Trumpot immár másodjára próbálták boszorkányüldözéssel ellehetetleníteni, utóbbira azért lett volna szükség, hogy ne indulhasson újra elnökként. De másodszorra sem sikerült a demokratáknak, annak ellenére, hogy hét republikánust maguk mellé tudtak állítani, de ez nem volt elegendő.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »