Ne lőjetek! címmel indult aláírásgyűjtés a Hivatlanul oktatási csoport honlapján.
Az iskolai lőterek kialakítása ellen tiltakozó petíciót eddig több mint 600-an írták alá, zömében egykori vagy jelenleg is dolgozó pedagógusok, de több pszichológus, egyetemi oktató, és egy volt parlamenti képviselő is csatlakozott az akcióhoz.
A Hivatlanul-csoport emlékeztet rá, a kormány egy szeptember 5-i határozatban 17,4 milliárd forintot különített el 40 lőtér építésére, és további 67 lőtér kialakítását is tervezik.
A projekt így 47 milliárd forintnál is többe kerülne a petíció indítói szerint.
A gyakorlópályák jó részét a kormány iskolákban alakítaná ki, hogy ott is meghonosítsák a sportlövészetet: a Klebersberg Központ már júliusban iskolaigazgatókat keresett meg, hogy az iskolaépület területén vagy annak udvarán biztosítsanak egy 90 négyzetméteres területet lőterek – vagy, ahogy a Klebersberg fogalmazott, Honvédelmi Sportközpontok – számára.
Jövőre pedig startolhatnak a hazafias tornaórák, ahol a diákok küzdősportokkal ismerkednének és fegyverhasználatot tanulhatnának.
http://mno.hu/
A Hivatlanul az oktatás militarizálása és az értelmetlennek tartott pénzkidobás miatt is tiltakozik. „Ha eltekintünk attól a ténytől, hogy ép ember a huszadik század borzalmai után szeretni akar és nem háborúzni, egy józan és előrelátó oktatási kormányzat a gyerekeket szolidaritásra, békés együttélésre, a tudás és a mozgás örömére nevelné, de semmiképpen sem militarizálná, ez a (47 milliárdos) összeg akkor is elegendő lenne
1000 fejlesztőpedagógus/gyógypedagógus körülbelül tizenhárom évi fizetésére (bruttó 300 000 forint /hóval számolva)1000 pedagógiai asszisztens (E kategória) 24 évi fizetésére180 000 darab interaktív táblára (252 030 Ft-os átlaggal számolva)180 tornaterem építésére (256 milliós beruházással számolva)
– írja közleményében a civil oktatási szervezet.
Kezdeményezésükhöz több tanári és szülői egyesület csatlakozott, köztük a Magyartanárok Egyesülete, a Szülői Hang, Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete, a Tanítanék és az Oktatói Hálózat, a Civil Közoktatási Platform, valamint az egyik legnagyobb tanári érdekvédelmi szerv, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete is.
http://mno.hu/
Utóbbi elnöke, Mendrey László személyesen is aláírta a petíciót – mint a Magyar Nemzetnek elmondta, több oka volt arra, hogy így tiltakozzon a lőterek ellen: „Voltam katona és talán pont ezért utálom a militáns fellépést és fegyvereket; ez a személyes ok. Fontosabb azonban, hogy
Magyarországon hatalmas kockázata van a fegyverhasználat népszerűsítésének: a politika hatására a szolidaritásnak írmagja sem maradt, az intolerancia és a feszültség szintje viszont megnőtt. Ebben a helyzetben adnánk fegyvert kiforratlan, hősködni szerető kamaszok kezébe, ami az óvintézkedések mellett is veszélyes ötlet – mondta a PDSZ vezetője.
Mint megjegyezte, a harciasabb, katonás szellemiséget szerető fiatalokat amúgy is tárt karokkal várja a rend- és a honvédelem, de hobbiként órák után is el lehet menni karatézni vagy lőgyakorlatra.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »