Nagykaposra került az Év vállalkozója szakmai elismerés

Nagykaposra került az Év vállalkozója szakmai elismerés

A Szlovákiai Magyar Vállalkozók Szövetsége múlt pénteken tartotta az Év vállalkozója verseny negyedik évfolyamának döntőjét. A címért 10 üzletember versenyzett a Csallóköztől az Ung-vidékig.

A komáromi finálé ismét remek hangulatban zajlott, ezúttal a Kortina étteremben. A résztvevők arra keresték a választ, vajon a válságokkal teli időszakban miként is lehet eredményesen menedzselni egy felvidéki vállalkozást.

A rendezvény ünnepélyes megnyitóján előbb Hajnal Virág, a nemzetpolitikai államtitkárság főosztályvezetője köszöntötte a résztvevőket. Örömének adott hangot, hogy a felvidéki vállalkozók tevékenyek, innovatívak, amit az is bizonyít, hogy nem csupán megválasztják azt a vállalkozót, akinek munkáját kiemelkedőnek tartják abban az évben, hanem mindezt egy izgalmas verseny keretében teszik.

Közösségi szerep

Az ünnepélyes pillanatokat Iván Tamás, a Szlovákiai Magyar Vállalkozók Szövetsége elnökének gondolatai zárták, aki a felvidéki vállalkozók eltökéltségét és kitartását emelte ki, mert a nehéz időszakokat átvészelve igyekeznek folyamatosan megújulni.

Hét percben

A délután további részében két előadást is hallhatott a közönség, Marcinkó Adrián és Kürti Sándor hasznos ötletekkel látta el a résztvevőket. A két szakember gondolatait a versenyzők bemutatkozása, illetve maga a verseny kötötte össze. A tíz vállalkozónak egyenként hét perce volt arra, hogy meggyőzze a zsűrit, ő és cége a leghivatottabb az Év vállalkozója 2023 elismerésre. Ezt követően pedig az ítészek kérdéseire is válaszolniuk kellett.

Az előadások révén átfogó képet kaphattunk arról, hogy a különböző szektorokban a kisebb vagy éppen egyre növekvő vállalatok miként tudtak talpon maradni akkor, amikor a koronavírus idején teljesen elvesztették piacukat, vagy csak annak egy szeletét tudták kiszolgálni.

Karszalagokon túl

Hírdetés

Az Euroko Kft., a fesztiválokon olyan népszerű karszalagok gyártója és forgalmazója 2022-ben már több mint 2 millió euró árbevételt ért el. Történt ez az után, hogy a koronavírus okozta járvány teljesen leállította azokat a rendezvényeket, amelyekből éltek, s ezért újra kellett tervezniük mindent. Kozsár Miklós elmondta, találtak megoldást, meg tudták tartani munkatársaikat, és ha fejlődni nem voltak is képesek, a cég túlélte a válságot. A múlt év pedig bizonyította, a nehéz helyzetből felállva minden korábbinál jobb gazdasági eredményt produkáltak.

A fiatalember előadása tényleg inspiratív volt, ahogy a második helyen záró Imrecze Attila közép-szlovákiai állattenyésztő sikerének története is, mert mindkettő bizonyította, a regionális különbségek ellenére a jó ötlet, a kemény munka és a saját magunk képességeibe vetett hit rendkívüli távlatokat nyit meg az ember előtt.

Új idők

A szakmai zsűri három vállalkozót díjazott, de nem volt könnyű dolga, hiszen nagyon sok remek prezentáció, érdekes, inspiratív ötlet hangzott el. Végighallgatva ezeket az a legfontosabb tapasztalat, hogy a válságos idők nem vették el a fiatalok kedvét üzleti terveik, álmaik megvalósításától. A különdíjas Szabó Péter Márk könyvelői irodája új távlatokban gondolkodik, és a digitalizáció, illetve, a mesterséges intelligencia folyamatosan írja át a lehetőségeket, s aki most időben cselekszik, az óriási üzleti előnyre tehet szert.

Arról sem szabad viszont megfeledkeznünk, hogy a vállalkozók mindegyike a fejlődés egyik alappillérének tekinti az új ismeretek elsajátítását és a kapcsolatépítést, amelyre ez a verseny is remek lehetőséget kínált.

Ahogy azt a szervezőktől megtudtuk, a versennyel éppen az a céljuk, hogy a vállalkozókat kissé kimozdítsák komfortzónájukból és a minél hatékonyabb kommunikáció irányába tereljék, amelyet a mindennapok során is kamatoztathatnak.

Megjelent a Magyar7 2023/24. számában.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »