Védjegyet kaphat egy évre, majd ha betartja vállalásait, hosszú távra megkaphatja a „pozitív bélyeget”.
Digitális Jólét Pénzügyi Védjegy Program indul, abban a magyarországi székhellyel vagy telephellyel rendelkező pénzügyi intézmények, hitelintézetek, biztosítók szerezhetnek minősítést – mondta az InfoRádióban Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára.
„A lényege, hogy a digitális pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos bizalmat erősíti a fogyasztókban. A digitalizáció mindenhol ott van, így a banki, biztosítási szolgáltatásoknál is, de
nagyon sokszor épp a bizalom hiányzik az ügyfelek részéről, ezen segít a védjegy”
– ecsetelte Solymár Károly Balázs.
Amely szolgáltató tehát emelt szintű követelményeket teljesít, jogosult lesz egy védjegy használatára, megbízhatóságot üzenve „kifelé”.
Két szinten vezetik be a digitális pénzügyi védjegyet. Az első, „alap” szintű minősítés a Digitális Hitelintézet/Biztosító DJP-partner. Ezen a szinten azt vizsgálják a jelentkezőknél, hogy bizonyos alapvető követelményeknek, biztonsági feltételeknek megfelel-e az adott szolgáltató. A második szint, a Kiemelkedő Digitális Hitelintézet, illetve Biztosító védjegyet pedig azok szerezhetik meg, akik ezen túl oktatási, innovációs tevékenységet is végeznek – ismertette. A védjegyre a legalább ötezer ügyféllel rendelkezők nyújthatnak be kérelmet. A minősítés netbank, mobilbank és ügyfélszolgálat központú és technológia semleges – jelezte Solymár Károly Balázs. Hozzátette: a legnagyobb pénzügyi szolgáltatókkal elkezdték a tárgyalásokat a védjegyről, az egyeztetések folyamatosak.
A védjegy egy évig használható, majd bár automatikusan meghosszabbodik, érdemtelenség okán az odaítélő elveheti, ennek körülményei azonban objektívak: azok járhatnak pórul, akik a védjegyigényléskor pályázatban vállaltakat nem teljesítik.
„Nyilván nem az a lényeg a mechanizmus mögött, hogy büntessünk bárkit is, ez egy önkéntes rendszer. De aki méltó a védjegyre és méltó is marad, hosszú távon használhatja a védjegyet” – mondta Solymár Károly Balázs.
S hogy ki dönt a védjegy használatáról? Egy tanácsadó testület, melynek tagjai a következők:
- Magyar Nemzeti Bank,
- Pénzügyminisztérium,
- ITM,
- szakmai szervezetek képviselői.
Az értékelést magát a Digitális Jólét Non-profit Kft. végzi, a döntést a tanácsadó testület hagyja jóvá.
Jakab László, a Digitális Jólét Pénzügyi Védjegy Tanácsadó Testület elnöke hozzétette: a digitalisjoletprogram.hu oldalon belül pénzügyi védjegy honlapot hoztak létre, a jelentkezés folyamatos. A kérelmezőknek a bírálata a védjegyről 15 napon belül megszületik. Mindenkinek várják a jelentkezését, annak érdekében, hogy a pénzügyi digitalizáció magasabb szintre emelkedjen Magyarországon – emelte ki.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »