Migrén – Hogyan küzdhetünk ellene?

Migrén – Hogyan küzdhetünk ellene?

A migrén nem egyszerű fejfájás, hanem egy férfiak és nők körében gyakran előforduló, jobbára genetikai okokra visszavezethető betegség, mely általában a fej egyik oldalán érezhető, lüktető fájással, rohamokban jelentkezik, és egyéb tünetek is kísérhetik.

Ilyen például a:

Ezek nem mindenkinél fordulnak elő, és olykor nem a migrénes roham előtt, hanem utána jelentkeznek.

Több típusát is megkülönböztetjük: van aurás vagy aura nélküli migrén, és létezik aura, migrén nélkül (csendes migrén).

Hírdetés

Aurás migrén:

Az aura nélküli migrénnél nem jelzik előre az aurajelenségek a fejfájás közeledtét. A csendes migrénnél nem jelentkezik a fejfájás, csak a felsorolt tünetek.

Bár nem pontosan ismertek az okai, a kutatók úgy vélik, hogy egy időszakonként fellépő rendellenes agyi tevékenység okozza, melyet a genetikai hajlamnak is tulajdoníthatunk. A migrént kiválthatja

A migrént kizárólag fájdalomterapeuta szakorvos diagnosztizálhatja, így ha gyanítjuk, hogy ezzel állunk szemben, érdemes minél hamarabb ellátogatni hozzá. Ezenkívül a fájdalomnapló vezetése is hasznos lehet ahhoz, hogy kiszűrjük, mikor erősebbek a tüneteink, és ezáltal változtatni tudjunk bizonyos dolgokon. A gyógymódját is a szakorvos javallatára érdemes használni, hiszen jelenleg nincs olyan gyógyszer vagy gyógyszerkombináció, amely minden embernél ugyanolyan hatékonynak bizonyulna. Hasznos otthoni, gyógyszer nélküli kezelés lehet az elsötétített, csendes szobában való pihenés, a fej masszírozása és a homlokra helyezett hideg kendő.

(foteldoki)


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »