Megszakadt a sepsiszentgyörgyi csapat veretlensége (Labdarúgás, SuperLiga)

A több mint félórát emberelőnyben játszó Sepsi OSK szombaton 2–1-re kikapott az Universitatea Craiova otthonában, így Liviu Ciobotariu együttesének véget ért a bajnoki veretlensége. A háromszéki csapat ezt megelőzően 2019 áprilisában maradt alul a Ion Oblemenco Stadionban.

A lehető legrosszabbul kezdte a mérkőzést a székelyföldi csapat, ugyanis 48 másodperc után hátrányba került. Jonathan Rodríguez labdavesztése után ellentámadást vezetett az Universitatea, majd Lyes Houri passzából a középen érkező Jovan Marković megszerezte a vezetést (1–0). A Sepsi OSK az első félórában veszélytelen volt, egész pályás letámadással próbálta hibára kényszeríteni ellenfelét, amely rendre lövéssel zárta támadásait. Többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, az ütközések és szabálytalanságok miatt töredezetté vált a játék, aztán a 28. percben egy újabb kontra végén a Craiova növelte előnyét, Houri 18 méterről a jobb alsóba továbbított (2–0). Nem sokkal később a házigazdák ismét közel jártak a gólszerzéshez, Nicolae Bancu beadása után Alexandru Mitriță combbal kevéssel a keresztléc fölé továbbított. Liviu Ciobotariu együttese a szünethez közeledve jegyezte első kaput eltaláló lövését, a 38. percben Ștefănescu távoli lehetőségét Laurențiu Popescu könnyedén védte. A 42. percben váratlanul szépített a háromszéki gárda, Pavol Šafranko előkészítését Ștefănescu a kapus mellett a hálóba gurította (2–1).

A második játékrészben bemutatkozott Kecskés Ákos, aki Mihai Bălașa helyett érkezett a védelem tengelyébe. Az 59. percben a vendégek a videobírónak köszönhetően emberelőnybe kerültek: a Ștefănescu ellen szabálytalankodó Juraj Badelj először csak sárga lapot kapott, viszont a VAR után Horațiu Feșnic meggondolta magát, és kiállította a horvát középhátvédet. A sepsiszentgyörgyi alakulat létszámfölényben is tehetetlennek bizonyult, a házigazdák tíz emberrel is veszélyesebbek voltak. Vladimir Screciu szabadrúgását hárította Niczuly Roland, aki a 73. percben Mitriță szöglete után Raúl Silva fejesét bravúrral kiütötte, nem sokkal később pedig Marian Danciu közeli lehetőségét is szögletre mentette. A hajrában Varga Roland pontrúgása után Branislav Niňaj a hálóba csúsztatott, azonban lesen tartózkodott, így érvénytelenítették a gólt. Ezt követően Isnik Alimi az oldalhálóba, Šafranko a kapus kezébe fejelt, a legvégén pedig Gabriel Debeljuh lövését blokkolták a védők. A Sepsi OSK ebben az idényben minden versenysorozatot figyelembe véve tizenhárom mérkőzést követően szenvedett vereséget a rendes játékidőben.

SuperLiga, alapszakasz, 9. forduló: Universitatea Craiova–Sepsi OSK 2–1 (2–1).

Craiova, Ion Oblemenco Stadion, mintegy 9500 néző. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár). Craiova: Popescu – Bancu, Badelj, Screciu, Vlădoiu (Căpățînă, 90.) – Mateiu, Crețu (Ivan, 63.) – Mitriță, Houri (Kurtić, 63.), Danciu (Sala, 90.) – Marković (Silva, 61.). Vezetőedző: Laurențiu Reghecampf. Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (Gheorghe, 70.), Niňaj, Bălașa (Kecskés, 46.), Oteliță – Păun (Debeljuh, 70.), Rodríguez (Matei, 61.), Ștefănescu, Alimi, Aganović (Varga, 61.) – Šafranko. Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerzők: Marković (1.), Houri (28.), illetve Ștefănescu (42.). Sárga lap: Marković (10.), Vlădoiu (49.), Popescu (90+1.), illetve Niňaj (56.), Ștefănescu (71.), Gheorghe (83.). Piros lap: Badelj (59.).

További eredmények: Aradi UTA–Kolozsvári Universitatea 0–1 (gólszerző: Popa 71.), Bukaresti Dinamo–FC U Craiova 0–1 (gsz.: Baeten 61.).