Megéri politikusnak lenni. A választott tisztséggel rendelkező közszereplők, így a megyei képviselők is minden év március 31-ig kötelesek vagyonbevallást tenni anyagi helyzetükről. Mivel az MKP 2010 óta nincs a parlamentben, 2019-től pedig az Európai Parlamentből is kiesett, maradt számukra a regionális politika.
Hogy mennyit keres az adott település nemcsak MKP-s, de más párthoz tartozó, vagy független polgármestere, azt ebben a nagy érdeklődést kiváltott cikkükben mutattuk be részletesen.
Érdekel, mennyit keres falud, városod polgármestere? Most egy helyen megnézheted
Megyei és egyéb bevételek
Jelen írásunkban azt foglaltuk össze, mennyi bevétele volt 2018-ban az MKP Nagyszombat megyei képviselőinek. Vagyonbevallásukból nemcsak az derül ki, hogy mennyit kerestek tavaly a megyén, hanem az is, milyen egyéb bevételük volt polgármesterként, vállalkozóként, pártelnökként, illetve milyen vagyontárgyakkal, ingatlannal rendelkeznek.
A 13 Nagyszombat megyei MKP-s képviselő közül 2018-ban a legtöbb pénzt Hájos Zoltán kereste, összesen 57 486,48 eurót. Hájos bevételeinek nagy részét azonban polgármesterként kapta. A felelősséggel járó járási székhely, Dunaszerdahely első embereként havi bruttó 5 203 eurót keres. Hájosnak ezen kívül két családi háza és egyéb vagyontárgyai is vannak.
Menyhárt teljesítménye gyenge, bevétele sok
A második leggazdagabb politikusa az MKP-nak a tavalyi évben Nagyszombat megyében a pártelnök, Menyhárt József volt. Elődjét, Berényi József megyei alelnököt is messze maga mögé utasítva. Az államfőválasztáson elégtelen szlovák tudása miatt csúfosan megfutamodó, a közvélemény-kutatások szerint mélyen 5 százalék alatt mért MKP első embere 2018-ban (hivatalosan) 45 106,98 eurót keresett. Ebből 10 852,32 euró volt a megyei bevétele.
Menyhárt további bevételi forrásként az MKP-t, és a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemet jelöli meg. Utóbbiból, elfoglalt politikusként elenyésző bevétele lehet, tavalyi bevételeinek nagy részére így az MKP elnökeként tett szert. Számításaink szerint az MKP-tól havi szinten legfeljebb 2 854 euró érkezhetett a számlájára. Ami azért is figyelemre méltó, mert más pártelnökök, mint például Richard Sulík (SaS) vagy Alojz Hlina (KDH) többször kijelentették a sajtónak, hogy pártjuk vezetéséért egyetlen eurót sem vesznek fel.
Berényi József megyei alelnök tavaly 18 084,89 euróval növelte a családi kasszát. Ezen kívül családi háza, kertje, egyéb földterülete, személyautója, valamint 16 800 eurót meghaladó banki spórolása is van.
Nem zárt rossz évet Orosz Csaba (Somorja) és Bacsó László (Nyárasd) polgármestere, megyei képviselők sem. Orosz 44 ezer eurónál is többet, Bacsó 9 ezerrel kevesebbet vihetett haza 2018-ban.
Kik a legszegényebbek és kik írják szlovákul a nevüket
A „legszegényebbnek“ közülük Bíró László és Pék László tekinthető. A tavaly 30 ezer euró felett haza vivő Polák és Soóky MKP-s megyei politikusok pedig szégyenszemre szlovákul írják a keresztnevüket.
Nagyszombat megye magyar politikusai két járásból kerülnek ki. A Galántai és a Dunaszerdahelyi járásból összesen 13-an képviselik választóik érdekeit a megyegyűlésben. Közülük többen bizottsági elnökök, alelnökök, havi bevételük emiatt változó
Hogy mennyit kerestek egyenként, illetve milyen egyéb vagyontárgyakkal, spórolással, ingatlannal rendelkeznek, az alábbi táblázatunkból kiderül.
Körkép.sk
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »