Fideszes kötődésre gyanakszik Ujhelyi István, ezért feldobja az osztrák hatóságoknak az évtizedek óta az MSZP-vel seftelő Heinrich Pecina bécsi üzletembert, a Mediaworks volt tulajdonosát. Ennek oka, hogy a szocialisták európai parlamenti képviselője, szerint a Heinz-Christian Strache, Ausztria volt alkancellárjának lejáratására készült rejtett kamerás felvétel valamiféle bűnös kapcsolatot sejtet a magyar kormánypártok és az üzletember között- írja a Magyar Nemzet.
Ujhelyi István nagyon kormányt akar buktatni, ennek érdekében pedig nem restelli feláldozni pártja hasznos játék figuráit sem, most Heinrich Pecina viselt dolgait teregeti ki a szocialista politikus az osztrák rendőrségnek, hátha azok felderítenek valamilyen Fideszes szálat. Az MSZP-s képviselő ugyanakkor elfelejti, hogy a szóban forgó üzletembernek inkább éppen a balliberális pártokkal voltak közös üzelmei.
A Népszabadság kisebbségi tulajdonát képező részesedést például 2015-ben éppen az MSZP által létrehozott Szabad Sajtó Alapítvány adta el az osztrák üzletembernek, vagyis maguk a szocialisták üzleteltek Pecinával. Akkor Tóbiás József vezette a pártot, az MSZP elnökségének pedig Gőgös Zoltán elnökhelyettes mellett maga Ujhelyi István is tagja volt.
Az üzlet megkötése után a szocialista párt országgyűlési képviselője, Kránitz László azt nyilatkozota a sajtóban, hogy “egy évek óta tartó folyamat végéről van szó, ami összefügg azzal, hogy a lap folyamatosan veszteséges volt, amit a Szabad Sajtó Alapítvány nem tudott finanszírozni”. A vételárról azonban akkor nem számolt be, de a Magyar Nemzet úgy értesült, hogy másfél milliárd forint környékén szerezhette meg a lapot az osztrák üzletember.
Pecina nem csak ebben az üzletben szerepelt, a neve feltűnt az úgynevezett Panama- iratokban is, melyekből kiderült, hogy 2002 és 2010 között Pecina az MSZP-hez ezer szálon kötődő Erős Jánossal is üzleti kapcsolatban volt. Erős a K&H és a Magyar Fejlesztési Bank vezetőjeként kiváló viszonyban volt számos szocialista politikussal, köztük két volt miniszterelnökkel, Medgyessy Péterrel és Gyurcsány Ferenccel. Az offshore botrány során nyilvánosságra került iratok tanúsága szerint, Pecina egyik alapítványa, a Wintercastle eladott egy kisebb céget ötvenezer euróért Erős panamai bejegyzésű érdekeltségének. Ez a társaság, a Garuda Group 2009-ben aztán 5,4 millió eurós hitelt nyújtott a Pecina-féle VCC Financial vállalatnak úgy, hogy a könyvvizsgálók a tranzakcióra nem találtak objektív pénzügyi indokot. Az osztrák üzletember néhány hónappal később már nem a panamai cégnek, hanem Erős kérésére egy bécsi vagyonkezelőnek utalta vissza a pénzt. Az ügyészség pénzmosás gyanújával nyomozott, de nem talált bizonyítékot.
Az üzletember ott legyeskedett a MOL orosz kézre játszásánál is, ekkor a Gyurcsány kormány az olaj vállalat 25%- át játszotta át orosz kézre oly módon, hogy 5,6 millió kötvény vándorolt át Pecina kezén. A stratégiai fontosságú vállalat részvényeit az Orbán- kormány vásárolta vissza az orosz Szurgutnyeftyegaztól.
Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »