Már nincsenek felsőházi rájátszást jelentő helyen (Labdarúgás, SuperLiga)

Sorozatban harmadszor szenvedett vereséget a Sepsi OSK, amely hétfőn hazai környezetben kikapott a rekordbajnok FCSB együttesétől a SuperLiga 15. fordulójának zárómérkőzésén, így a háromszéki alakulat az odavágó után a nyolcadik a táblázatban.

A mérkőzés kezdete előtt a sepsiszentgyörgyi szurkolók kifeszítettek egy fehér molinót, amelyre a hűség szót írták, így emlékezve 1956 októberére. Az üzenet a határon túli labdarúgócsapatok közös ötletének része, ugyanis a napokban a Topolya és a Dunaszerdahelyi DAC fanatikusai is tisztelegtek a forradalom és szabadságharc hősei előtt, előbbi piros vásznon az erő, utóbbi zöld vásznon a remény szóval gondolt a múltra. A székely tábor főhajtása közben a 200 bukaresti ultra már a kezdő sípszó előtt Magyarországot és a magyarokat gyalázó rigmusokat skandált, amelyeket a meccsen többször is előszeretettel ismételtek.

Hazai gólhelyzettel kezdődött a találkozó, Varga Roland passza után Marius Ștefănescu fordulásból a hosszú sarok mellé gurított. Ezt követően a vendégek birtokolták többet a labdát, bár helyzetig ritkán jutottak el, az első félórában csak Andrei Cordea próbálkozott, amelyet Niczuly Roland könnyedén védett. A házigazdák a 26. percben tizengyeshez jutottak, Joyskim Dawa szabálytalankodott Alexandru Tudorie ellen, akinek erőtlen büntetőrúgását Ștefan Târnovanu hárította. A folytatásban a mezőnyben zajlott a küzdelem, a szünetig csak a fővárosi csapat veszélyeztetett, azonban Andrea Compagno fejesét Niczuly kiöklözte.

A második játékrész elején az FCSB is tizenegyest kapott, Marcel Bîrsan játékvezető Denis Ciobotariu Compagno elleni megmozdulását látta szabálytalannak, az olasz csatár pedig értékesítette a lehetőséget (0–1). A vendégeknek megvolt az esélyük előnyük növelésére, viszont Niczuly előbb Billel Omrani, majd Cordea lövését védte. A Sepsi OSK a 70. percben egyenlíthetett volna, ám Mario Rondón közeli lehetőségét Târnovanu bravúrral hárította. Az utolsó negyedórában a hazai együttes nyomás alá helyezte a vendégeket, a fővárosi kapus azonban a hajrában sem hibázott.

SuperLiga, alapszakasz, 15. forduló: Sepsi OSK–FCSB 0–1 (0–0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 8000 néző. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (Rodríguez, 75.), Ciobotariu, Niňaj, Dumitrescu – Aganović (Gheorghe, 61.), Păun – Ștefănescu, Matei (Achahbar, 68.), Varga (Rondón, 61.) – Tudorie (Šafranko, 61.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Tamm, Pantea – Olaru, Șut, Edjouma (Oaidă, 57.) – Corda, Compagno (Miculescu, 68.), Coman (Omrani, 46. és Dumiter, 90+3.). Vezetőedző: Nicolae Dică. Gólszerző: Compagno (51. – tizenegyesből). Sárga lap: Păun (6.), Niňaj (64.), Ciobotariu (86.), illetve Dawa (26.), Oaidă (79.), Crețu (90+1.).

Eredmények, 15. forduló: FC Rapid–FC Farul Constanța 1–1 (gólszerzők: Săpunaru 54., illetve Alibec 19.), FC Voluntari–Chindia Târgoviște 0–3 (gsz.: Popadiuc 14., 69., 82.), FC U Craiova–FC Hermannstadt 1–1 (gsz.: Bahassa 51., illetve Paraschiv 82.), Mioveni–FC Botoșani 0–0, Aradi UTA–Universitatea Craiova 1–2 (gsz.: Abied 13., illetve Baiaram 45+1., 57.), Kolozsvári Universitatea–Kolozsvári CFR 1–2 (gsz.: Romario 90+3. – tizenegyesből, illetve Deac 25. – tizenegyesből, Malele 61. – tizenegyesből), FC Petrolul–FC Argeș 2–0 (gsz.: Grozav 13., Budescu 85. – tizenegyesből).