Minél több emberrel el kell hitetni, hogy az év bármelyik időszakában érdemes eltölteni egy-egy hétvégét a Balatonnál, és ha sikerül megváltoztatni azt a vélekedést, hogy a Balaton csak a fürdésre jó, akkor megnyerjük ezt a csatát – mondta az InfoRádióban a Balatoni Kör elnöke, Pach Gábor.
Első alkalommal rendezett Gasztro Évadnyitót a Balatoni Kör Tihanyban. Az egész napos rendezvényen sok minden más mellett az is kiderült, mely pincék borai jelenhetnek meg idén BalatonBorként és Hegyborként. A régiós összefogást erősítő egyesület jelképesen és hagyományteremtő szándékkal megterítette a Balaton asztalát a várható 2025-ös turisztikai kínálattal, valamint helyi borokkal, sajtokkal, sörökkel, pálinkákkal és egyéb delikátesz termékekkel. Az évadnyitóra készítettek egy különleges, Balaton alakú asztalt is, amellyel az egyesület új jelmondatát illusztrálták, ami a következő: a Balaton a mi asztalunk.
A Balatoni Kör elnöke az InfoRádióban elmondta: a tizenegy éves egyesület termék-előállító tagjai már elég régóta időről időre felvetették, hogy a tavasz elején kellene tartani egy évadnyitó gasztronómiai rendezvényt. Egyfajta iránytűt szeretnének nyújtani a vendéglátósoknak, hogy minél több helyi termék jelenjen meg a kínálatban, ugyanis a régióba látogató vendégek igénylik a jó minőséget. Pach Gábor úgy fogalmazott, „rengeteg csodálatos dolgot állítanak elő” a Balatonnál, és arra szeretnék ösztönözni a térségben található vendéglátóipari egységeket, hogy legyenek partnerek abban, hogy a helyi termékek még nagyobb teret nyerhessenek, még több ember megismerhesse, megkóstolhassa a különlegességeket.
Az egyesület vezetője azt gondolja, az évadnyitó egy nagyszerű alkalom volt arra, hogy egy kicsit az összefogás irányába tereljék a vendéglátósokat és a szolgáltatókat, amelyek a régió gasztronómiai értékeit és a minőségi vendéglátást igyekeznek képviselni. Mint fogalmazott, nem véletlen, hogy nem szezonnyitó, hanem évadnyitó elnevezést használnak, mert
egyre többen azonosulnak azzal a gondolkodásmóddal, hogy a Balaton négy évszakos úti cél legyen a vendégek, turisták számára.
Ennek szellemében sok vendéglátóipari egység nemcsak a főszezonban van nyitva, hanem az év más időszakaiban is.
Pach Gábor már több mint harminc éve él a Balatonnál, és felidézte, hogy amikor odakerült, a kisebb településeken a nyár kivételével zárva voltak az éttermek és az élelmiszerboltok, most már azonban szinte egész évben pezseg az élet a térségben. Az éghajlatváltozás miatt ma már kevés az esély arra, hogy a Balaton télen befagy, de azért még az idén is sok helyen várták korcsolyapályák, műjégpályák a téli sportok kedvelőit. A Balatoni Kör elnöke hozzátette: az elmúlt hónapokban a hidegebb idő ellenére nagyon jók voltak a hétvégi látogatószámok. Úgy véli, erre lehet alapozni, és ha tartós marad az aktív, sportosabb szemlélet, akkor a jó idő beköszöntével például túrázással, kerékpározással is ki lehet egészíteni a Balaton környékére tervezett programokat. „Ezzel együtt ha nem szakad az eső, akkor télen is optimális kirándulóhely a Balaton, ahol tényleg nem csak nyáron van nagy élet. Reméljük, ezt egyre többen felismerik majd” – jegyezte meg az egyesületi elnök.
ha meg tudjuk változtatni azt a vélekedést, hogy a Balaton csak a fürdésre jó, akkor megnyerjük ezt a csatát”
– fejtegette a Balatoni Kör elnöke.
A négy évszakos jelenlétben „jobban állnak” a nagyobb települések, ahol több a szolgáltatás és modernebb, sokrétűbb infrastruktúra épült ki. Pach Gábor elmondta: az olyan „divattelepülések”, mint például Siófok, Balatonfüred, Keszthely vagy Badacsonytomaj nagy előnyre tettek szert a többiekkel szemben, de úgy véli, hogy a Balaton számos pontján „van befogadókészség a nyugalomra, a békére, a barátságra, a szeretetre és arra a vendéglátás-központúságra is, amit egyébként nemcsak a Balatoni Kör, hanem más egyesületek, szervezetek és közösségek is képviselnek”. Pach Gábor alapvetően optimista a jövőt illetően, és reméli, hogy egyre több vendég érkezik a Balatonhoz.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »