Magyarország az európai kultúra „végvára” lett

Magyarország az európai kultúra „végvára” lett

Manapság lázadás konzervatívnak, normálisnak lenni – hangoztatta a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kultúrharc a XXI. században című konferencián, Budapesten kedden, július 14-én.

Gulyás Gergely az Ez a harc lesz a végső? című előadásában arra figyelmeztetett: Nyugaton már az önmagukat progresszívnak nevező erők mondják meg, mi az, ami elfogadható.

Aki Nyugat-Európában szembemegy a balliberális fősodorral, azt addig zaklatják, amíg el nem hagyja a közéletet – jegyezte meg a miniszter, hozzátéve: Közép-Európa vált a szabadság terévé.

Az Egyesült Államokban zajló zavargások kapcsán a fideszes politikus a 2006. őszi budapesti tüntetésekre célozva hangsúlyozta: „mi tudjuk, hogy a rendőri brutalitásra nincs mentség”, de ez nem indok arra, hogy „eltöröljük a múltat és újraszabjuk a jelent”.

Amerikában jól szervezett tüntetésekkel manipulálják a társadalmat, cél a nemzeti történelem, a hagyományok és erkölcsök megsemmisítése. Az ottani baloldali média azt sulykolja, hogy a rendőrség és az államhatalom rasszista.

Hírdetés

Nyugat-Európában a társadalmakat átalakítják, nemzeti identitásukat lecserélik, a migrációban pedig meglátták az üzleti, politikai, kulturális lehetőségeket – mondta a miniszter.

Schmidt Mária történész, a konferenciát szervező XXI. Század Intézet főigazgatója Az amerikai modell bukása című előadásában arról beszélt: Magyarország az európai kultúra „végvára” lett, és már nem akar olyan lenni, mint a Nyugat, melynek viszont már semmi alapja sincs arrogáns felsőbbrendűségére. Nyugat-Európa az összes kapitalista illúziót megölte.

– mondta a történész.  A migrációs krízisben nyilvánvalóvá vált a Kelet- és Nyugat-Európa közti ellentét – mutatott rá Schmidt Mária.

A Nyugat már nem szabadságpárti, hanem szabadságellenes, nem toleráns, hanem kizárólagosságra tör. Nincs kegyelem, elhurcolnak mindenkit, aki szembeszáll a balliberális elittel.

Emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök már több mint fél évtizede fellázadt a liberális projekt átvétele, a neoliberális gazdaságpolitika és az individualizmus egyeduralma ellen.


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »