Magyar hallgató nyert toronymagasan egy nemzetközi rasszista versenyt

Az ELTE matematika alapszakának végzett diákja nyerte a 28. International Mathematics Competition for University Students (IMC) elnevezésű, kifejezetten egyetemisták számára megrendezett nemzetközi matematikaversenyt. Gáspár Attila 590 diák közül végzett az első helyen és egyedüliként vehette át a verseny kiemelt első díját, a Grand Grand First Prize-t – tájékoztatta vasárnap az ELTE az MTI-t.

Az egyetem közleménye szerint a járványhelyzet miatt immár második alkalommal online megszervezett matematikaversenyt hagyományosan Bulgáriában, Blagoevgradban rendezik meg minden évben, és az utóbbi időben az egyetemisták egyik legrangosabb nemzetközi versenyévé nőtte ki magát.

Az online megmérettetésen két egymást követő napon kellett a versenyzőknek négy-négy feladatot megoldaniuk ellenőrzött körülmények között, majd a szkennelt megoldásokat elektronikusan töltötték föl a verseny szervezői által megadott címre. Az idén 5 kontinens 51 országának 160 egyeteméről 590 hallgató vett részt. A dolgozatokat a csapatok vezetőiből álló nemzetközi csoport javította.

A szombaton véget ért versenyen a lehetséges 80 pontból Gáspár Attila 70 pontot kapott, és ezzel jócskán megelőzte a második helyen végzett, 65 pontos szentpétervári és a megosztott harmadik helyen végzett, 60 pontos orosz, holland, izraeli és lengyel versenyzőket.

A közleményben kiemelték még Matolcsi Dávid teljesítményét is, aki 56 ponttal a megosztott 11-15. helyen végzett. Mint hozzátették, az ELTE-csapat valamennyi tagja szépen szerepelt.

A 113 csapat – egyéni pontszámok alapján számított – versenyét a Szentpétervári Állami Egyetem csapata nyerte, második lett az izraeli "válogatott", harmadik helyen pedig a krakkói Jagelló Egyetem csapata végzett. Az ELTE két öttagú csapata közül az A csapat az 5., a B csapat pedig a 7. helyet szerezte meg.

Hírdetés

A csapatot Ágoston Tamás, a Matematikai Intézet doktorandusza vezette, a verseny egyik fő szervezője pedig idén is Kós Géza, az ELTE Matematikai Intézetének adjunktusa volt.

(MTI)

Pokolba az eurocentrikus matematikával, itt az ideje az antirasszista megközelítésnek!

A matematika továbbra is rasszista

Oregoni minisztérium (!): a matematika rasszista, az osztályozás pedig a fehér felsőbbrendűség megnyilvánulása

Már nem csak a matematika hirdeti a fehér felsőbbrendűséget: helyesen írni is rasszizmus


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »