Már most bajban a 2017-es osztrák “menedékes kvóta”.
2017-es menedék: a felső határ harmada már megvan címmel az osztrák lap portálja jelenti, hogy míg idén 37500 menedékkérelemnek adhatnak helyt Ausztriában, jövőre 35 ezernek. De már most annak jó része kimerült, figyelmeztetett erre Wolfgang Sobotka osztrák belügyminiszter az Ö1 közszolgálati adó ma reggeli adásában. Az ok: Dublin-esetek, amelyek alá tartozó menekülteket a valóságban szinte lehetetlen visszavinni.
A mostani menedékesek közül 14 ezer kérelmet még nem dolgoztak fel, mivel a Dublin-eljárás miatt esetükben más EU-ország lenne illetékes. „Az oltalmat kérők visszaszállítása azonban a legkevesebb esetben lehetséges. Ezért, mondta Sobotka, a 14 ezer kérelem nagy részét hat hónapos várakozási idő után engedélyezik”. Így jövőre nagyjából 20 ezer kérelmező marad fenn.
Az EU új épülete: ma lámpás, holnap netán urna
(A képen az új “Európa” épület, balra az Európai Tanács régi épülete, a Justus Lipsius)
Szó szerint csillogó-villogó új otthont kaptak az Európai Unió vezetői, akik már nem az Európai Tanács Justus Lipsius épületében találkoznak az új évben, hanem itt (a régi mellett, és amelyet a belga csigalassú tempónak megfelelően irdatlan hosszú évek alatt –12 – építettek fel). A neve „Európa”. „Mintegy 325 vagy 340 millió euróba került”. Építésze, a belga Philippe Samyn szándékosan akart „vidámságot” sugárzó épületet, amely éjjel kívülről-belülről fényárban úszik, hogy mintázza az Európai Unió „átláthatóságát” (jajj!). A vezető amerikai lap megjegyzi, hogy nem egy tagállamban, mint Görögországban, visszatetszést kelt az új épület ára akkor, amikor még nem született döntés, miként kezeljék a görög adósságválságot vagy a közel-keleti és afrikai migránsok tömegeit. David Cameron volt brit miniszterelnök is nem tetszését fejezte ki az „orb” („gömb”) becenevet kapott épületről. (Egy hatalmas gömb van csarnokában.) A miniszterek januárban találkoznak itt, a következő, márciusi uniós csúcsot is itt tartják majd. Samyn szerint a szerkezet ragyogása azt akarja kifejezni, hogy az épület „Európa lámpása” (újabb jajj!). Az épület belsejében mindenhol színek, amelyek Európa „az egységben lévő különbözőségét” fejezik ki, mondta Georges Meurant belga belső építész, akinek tervei szerint alakították ki a belső tereket és díszítő elemeket. A tagországok vezetői nem téglalap alakú asztalnál fognak ülni, mint az utált, ultrabarátságtalan Justus Lipsiusban, hanem barátságos kerekasztalnál és így nem kellenek majd monitorok, hogy mindenki lássa, épp ki beszél. A cikk zárómondata szenzációs: „Ahelyett, hogy lámpaként szolgálna, mint ahogyan Samyn nevezte finoman hajló szerkezetét, egy nap óriási temetkezési urna lehet, hogy egy összeomlott Európai Unió hamvait tárolja.”
Shakespeare: amerikai-brit-szaúd-arábiai és izraeli gonosz tengely
Ha Shakespeare mondja…
Az iráni Press TV-nek adott interjút.
Teljes neve Dr. Rodney Shakespeare, londoni egyetemi tanár és politikai elemző.
Ezt nyilatkozta: „Nagy-Britannia, Amerika, Szaúd-Arábia és Izrael a gonosz tengelyét alkotja, amely el akar pusztítani olyan közel-keleti országokat, mint Szíria, Izrael terjeszkedését és a szaúdi vahabizmus terjeszkedését említve, mint e szövetség fő céljai.”
Az interjú a fenti linkre kattintva megtekinthető.
És most egy teljes véletlen:
Egyik karácsonyi ajándékom egy idén májusban megjelent könyv. Tegnap olvastam el.
A szerzője Keith Preston. Címe: A politikailag korrekt zsarnoksága – Totalitarianizmus a posztmodern korban (The Tyranny of the Politically Correct – Totalitarianism in the Postmodern Age).
Ennek a könyvnek a 80-ik oldalán ez olvasható: „Az uralkodó koalíció az, amit az anglo-amerikai-cionista-vahabista tengelynek nevezek, amelyben a fő partner az Egyesült Államok, Angliával, Izraellel, Szaúd-Arábiával és a többi öbölbeli országgal, a NATO valamennyi tagországával és az Európai Unióval, mint kisebb partnerekkel.”
Kína darabonként vásárolja fel Németországot (Kedves Peking, az RTL-Klubról se feledkezzetek meg!)
„Kína teljes gőzzel vásárolja fel Németországot” címmel jelenti az orosz hírügynökség spanyol nyelvű portálja,hogy „egyre több kínai vállalat szerzi meg tulajdonának Németországot”. Az Ernst & Young tanácsadó cég szerint október 31-ig 58 német vállalat került kínai és hong-kongi tulajdonba, ami 19-cel több a tavalyinál. A kínaiak 11 6000 eurót költöttek a vásárlásokra, ami hússzor annyi, mint a korábbi években együttvéve.
A kínaiak aktivitása oly mértékben fokozódott, hogy az aggodalmat keltett Németországban, mert – az aggódók szerint – az így megszerzett német technológiát Peking katonai célokra tudja használni.
(Talán ne a kínaiakat hibáztassák, hanem a globalisták szekerét teljes maradék erejével toló, szuperszabadpiac-imádó Merkel kancellárjukat.
És gyorsan a hazai korlátlan szabadpiacos globalistákra is gondolva, ugye tapsikolnátok, ha elveiteket követve Peking felvásárolná a német tulajdonú RTL-Klubot szőröstül-bőröstül? )
Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »