Kínos magyarázkodásba kezdett Fekete-Győr András a Partizán-interjú után. A Momentum elnöke azt állította közösségi oldalán: „Sokan írjátok, hogy ég és föld az eredeti, vágatlan Partizán-interjú, és a tegnap kikerült összevágott verzió. Ez többek között azért van így, mert a vágott anyagba sajnos alig-alig érdemeltek helyet azok a társadalmi, gazdasági, és politikai értékválasztások, elképzelések és programpontok, amiket a Momentum Mozgalom miniszterelnök-jelöltjeként képviselek” – írta a pártelnök, sejtelmesen mutogatva az interjút készítő Gulyás Mártonra.
A YouTube-on közzétett Partizán-interjú alatt rengetegen fejezték ki nemtetszésüket Fekete-Győr Andrással kapcsolatban, a Mandiner cikke szerint kommentelők sokasága szedte szét a pártelnököt: „Nem szeretném miniszterelnöknek. Rettentő tájékozatlannak tűnik”, „Mint egy frissdiplomás az első állásinterjún.” „Az, hogy ilyen képességekkel elindul az előválasztáson, tökéletes cáfolata annak az interjúban elhangzott állításnak, hogy rendelkezik önreflexióval”.
Nem véletlenek a negatív vélemények: az interjú elején elhangzott, a Momentum elnöke a 2018-as választás során arról beszélt, hogy „le akarnak számolni a múlt elitjeivel”, ám ennek ellenére mégis megjelent Körömi Attila korábbi fideszes képviselő a Momentum körül. – Az biztos, hogy utólag, a »le kell számolni az utóbbi harminc év összes politikusával« egy erősen naiv kijelentés volt – válaszolta erre a Momentum miniszterelnök-jelöltje, hozzátéve, hogy ezen álláspontjukat meg is követték a 2018-as választásokat követően.
Fekete-Győr szerint az összefogással „sérült a Momentum identitása”. Hozzátette ugyanakkor, hogy míg az Orbán-kormány esetében ők „a rendszerellenzék” részét képezik, a 2010 előtti vezetésnél „kormányellenzék” lettek volna, mert „papíron ugyanazokban az értékekben hiszünk”. A Momentum kormányfő-jelöltje szerint korrupció abban az időben is volt, de a „polgári demokratikus berendezkedést ők nem kérdőjelezték meg.”
A Momentum elnöke úgy fogalmazott, aki végigkövette az MSZP elmúlt egy évét, az láthatta, hogy történt egy részben eredményes „kiszorítási kísérlet”. Mesterházy Attilára utalva arról beszélt, hogy a korábban általa felfestett „MSZP egyenlő Fidesz”-t „Mesterházy egyenlő Fidesz”-re változtatná át, és úgy vélte, a szocialista képviselőnek az MSZP-n belül már semmilyen befolyása nincs.
Egyúttal kizárta annak lehetőségét, hogy Mesterházy szerepeljen a közös ellenzéki listán. Hozzátette, hogy a zuglói Tóth Csabáról is így gondolkodik, mert helyi szinten kormánypártiakkal „kiskirálykodik együtt”. Kérdésre a Momentum elnöke elismerte: nincsen papírja Tóth Csaba korrupciós ügyeiről, csak „erre utaló jelek vannak”.
Nyilvánvalóan nem reprezentatív fokmérője egy adott médiatartalomnak az alatta olvasható kommentfolyam, sőt, ám ebben az esetben mindenképp tanulságos egy pillantást vetni a hozzászólásokra. Íme egy-két aranyköpés:
És még vagy egy szakajtónyi hasonló, megsemmisítő megjegyzés.
Fekete-Győr András egy kínos interjú után még kínosabb magyarázkodásba kezdett
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »