Nyitókép: Archívum
A Végső Kísérlet nevű expedíció során arra vállalkozott egy coloradói lelkész, hogy lezárja a laposföld–nemlaposföld vitát. A projektje felemásra sikeredett.
Bár lényegében évezredek óta ismert, hogy a Föld nem lapos, hanem gömb alakú – tekintsünk el most a bonyolultabb forma megnevezésétől –, 2024-ben mégis léteznek olyanok, akik úgy gondolják, hogy ez nem igaz. A teória szerint az Antarktisznál van egy hatalmas jégfal, amit a NASA emberei őriznek, hogy soha nem derüljön ki a Nagy Titok.
A laposföld-hívők egy csoportja ezért elindult az Antarktiszra, annak is a legdélebbi pontjára, hogy egyszer és mindenkorra pontot tegyen a vita végére. Az utazás a Final Experiment (Végső Kísérlet) néven futott, az expedíciót pedig Will Duffy, egy coloradói lelkész vezette – írja a HVG.
Az utazásban négy laposföld-hívő és négy nem laposföld-hívő vett részt, akik repülőgéppel jutottak el az Antarktiszra, hogy saját szemükkel győződjenek meg az igazságról – valamint arról, hogy ott ilyenkor 24 órán át nem megy le a Nap.
Ez utóbbi már önmagában is bizonyítja, hogy a Föld nem lapos: csak akkor lehetséges, hogy ne nyugodjon le a Nap, ha az adott égitest gömb alakú és bizonyos mértékben megdőlt tengellyel forog. A 24 órán át tartó világosság egy laposföldön nem volna lehetséges.
A konteó hívei gyakran emlegetik, hogy egy 1959-ben született megállapodás során a civileket kitiltották a kontinensről, hogy ne derüljön fény a titokra. A lelkész azt akarta megmutatni, hogy ez nem így van.
Bár az utazás és a nagy jégfal hiánya nem győzte meg a laposföld-hívőket a bolygó valódi alakjáról, az éjféli világosságot elismerték, ami viszont komoly kihívás elé állítja az egész elméletet.
HVG
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »