Labdarúgó NBI – Az MTK-t legyőzte a Felcsút

A Puskás Akadémia 1-0-ra legyőzte a három forduló után szintén pontveszteség nélkül álló, vendég MTK Budapestet vasárnap, az NB I 4. fordulójának zárómérkőzésén, ezzel továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

A felcsúti együttes ezzel átvette az első helyet a tabellán az MTK-tól.

4. forduló: Puskás Akadémia FC – MTK Budapest FC 1-0 (0-0) ———————————————- Pancho Aréna, 1218 néző v.: Karakó

gólszerző: Levi (51.)

sárga lap: Favorov (19.), Golla (47.), illetve Kata (36.), Hej (44.), Kosznovszky (57.), Beriasvili (85.)

Puskás Akadémia:
    ————— Markek – Maceiras, Golla, Stronati, Markgráf (Brandon, 81.) – Favorov, Levi (Plsek, 73.), Nissila – Komáromi (Soisalo, 81.), Puljic (Colley, 73.), Nagy Zsolt (Szolnoki, 88.)

MTK:

— Demjén – Varju, Beriasvili, Nagy Zsombor (Kocsis G., 54.) – Hej (Molnár Á., 81.), Horváth A., Kata, Kosznovszky (Stieber, 65.), Kovács P. – Bognár I. (Jurina, 81.), Polievka (Molnár R., 65.)

A két százszázalékos együttes rangadóját nagy elánnal kezdte a Puskás Akadémia, ám sok helyzetéből egyet sem tudott gólra váltani. A félidő vége felé magára talált az addig keveset mutató MTK, amely Robert Polievka révén kapufáig is eljutott.

A szünet után a – vendégek fehér mezével könnyen összetéveszthető, világoskék szerelésüket sötétkékre cserélő – hazaiak szerezték meg a vezetést, Jonathan Levi volt eredményes. A folytatásban a cserepadról minden csatárát pályára küldő fővárosi gárda igyekezett nyomást helyezni a hazai védelemre, amely azonban jól reagált erre és magabiztosan őrizte meg a megszerzett előnyt.

Forrás:gondola.hu