Kovács Csonga Anikó képzőművész egy nap erejéig megnyitja képzőművészet iránt érdeklődő látogatók előtt a szentmihályfai műtermét. A Konfrontációk című műhelyi tárlat szeptember 16-án, szombaton 14.00 és 21.00 óra között látható majd.
Kovács Csonga Anikó grafikus, konceptuális művész 2021 novembere óta a Magyar Alkotó Művészek Szlovákiai Egyesületének elnöke. Egyetemi tanulmányait a Besztercebányai Művészeti Akadémia grafika szakán végezte, ahol az elsők között kezdett foglalkozni a hagyományos grafikai műfaj installációkba való adaptálásával, mellyel azóta is kísérletezik.
Témaválasztása társadalomkritikai megfontolásból történik, műfajilag sokszínű objektumainak választott technikáját és médiumát is az illető téma határozza meg.
2022-ben megkapta a Magyar Művészeti Akadémia hároméves alkotói ösztöndíját, ugyanebben az évben a VII. Székelyföldi Grafikai Biennálén a MAMÜ Társaság díját, 2021-ben az I. Felvidéki Szépművészeti Biennálén a FMSZE díját, 2018-ban a 7. Szabad Képzőművészeti Biennálén a Szlovák Művészeti Unió díját, illetve a II. Nemzetközi Hatvani Kisgrafika Tárlaton a Grassalkovich Művelődési Ház díját. Számos kiállítás és alkotótábor résztvevője Szlovákiában és Magyarországon.
A nyitott műterem a Konfrontációk nevű projekt debüteseménye.
„Minden érdeklődőt, művészetkedvelőt szeretettel várok a műtermembe/otthonomba (Szentmihályfa 471.), , ahol lehetőség lesz finom borok, harapnivaló mellett kellemesen elbeszélgetni a művészetről és egyéb dolgokról“ – fogalmaz a szombati eseménnyel kapcsolatban.
Új művészeti projekt mutatkozik be a kiállításon, mely az előző évekhez képest mind anyaghasználatában, jelképrendszerében, mind térszemléletében más, de mégis összekapcsolható előző munkásságával.
Kovács Csonga Anikó Konfrontációk nevű projektje egy kutatással egybekötött kiállítássorozat, mely a szocialista rendszer által hazafiasnak kikiáltott nőiség egydimenziós felfogása, amely a feleség-anya-háziasszony konstrukció köré épül, mellett a Teremtő/Alkotó nő megjelenésének, az „Új Európa” patriarchális szociokulturális szférájában való boldogulásának művészi reprezentációját vizsgálja.
A kiállítás a Kultminor és a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával valósul meg.
További részletek az Eseménynaptárunkban olvashatnak.
(PP/Felvidék.ma)
Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »