Kínai koronavírus-kutatásokról és titkos katonai projektekről ír egy amerikai jelentés

Kínai koronavírus-kutatásokról és titkos katonai projektekről ír egy amerikai jelentés

A WHO igazgatója március végén “behatóbb vizsgálat” szükségességét hangoztatta a koronavírus eredetét illetően, annak ellenére, hogy idén már két szakértői delegáció is járt Kínában. A szakértők mindkét alkalommal arra a következtetésre jutottak, hogy a koronavírus laborból való származásának “extrém kicsi az valószínűsége”. Ám a WHO ezzel nem elégedett meg, és Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz főtitkár újabb vizsgálatokat rendelt el, közben pedig felszólította Kínát, hogy minden információt osszon meg a szakértőkkel. Közben előkerült egy rejtélyes utat bejárt amerikai jelentés is, amely kvázi a vírus labori származására játszik rá.

A SARS-CoV-2 névre elkeresztelt, koronavírusok családjába tartozó kórokozó 2019 év végén, a kínai Vuhan városában indult útjára, hogy néhány hónapon belül világjárvánnyá nője ki magát, ami eddig több mint 2,8 millió emberrel végzett. Már az elején ott motoszkált az emberek fejében, hogy akár laborból is származhatott a rengeteg halálesetet és súlyos gazdasági károkat okozó vírustörzs. Épp a WHO volt az első nemzetközi szervezet, amely tagadta, hogy ez valóban így lenne. Annak ellenére, hogy büntetésül Donald Trump kiléptette az Egyesült Államokat a világszervezetből.

Azóta Trumpot a demokrata (mainstream) John Biden váltotta az elnöki poszton, és nem sokkal később jelentős változások indultak meg. A Biden adminisztratíva keményen beleált egy verbális konfliktusba Kínával szemben, a külügyminiszter szokatlanul agresszívan támadta a távol-keleti országot az első hivatalos találkozó keretében is, amelyre nemrég Alaszkában került sor. Nem sokkal előtte közzétettek egy jelentést, amely a Trump kormányzat alatt valahogy “elvesztett” a bürokratikus rengetegben, januárban mégis új lendületet tudott adni a laborból kiszökő vírus elméleteinek.

Március végére a WHO az amerikai álláspontot kezdte el harsogni. Annak ellenére, hogy nyilván sosem fog betekintést kapni a Vuhan melletti kínai, immáron katonai labor projektjeinek anyagaiba. Főleg úgy, hogy egyelőre az Egyesült Államok volt az egyetlen ország, amely az újbóli vizsgálatot követelte – márpedig az USA-t sokkal inkább a Kínával folytatott gazdasági-katonai versengés motiválja, és kevésbé az igazság keresése.

A hangulatkeltés, fenyegetésérzet

Hírdetés

A Biden-adminisztráció hivatalba lépése óta a balliberális sajtóban megnőtt a kínai “fenyegetést” kizárólag amerikai szempontból tálaló cikkek száma. Rohamléptekben fegyverkező agresszorról írnak – annak ellenére, hogy nem egyedül fegyverkezik. Persze, az amerikai álláspont is teljesen logikus. Ma mér Kína sokkal jobban rá van utalva az amerikai technológiára és piacra, mint amennyire az USA rá van utalva Kínára. Washington addig akarja kihasználni helyzeti előnyét, amíg ez fennáll.

Kína az elmúlt időszakokban jelentős előrelépéseket ért el, amelyekkel egyértelműen kétségbe vonta az egypólusú világrend jövőjét: saját, minden eddiginél nagyobb gazdasági övezetet hozott létre Ázsiában, saját, a dolláralapú pénzrendszerrel párhuzamos kereskedelmi és pénzügyi hálózatot épített ki, szövetségeseket keres, hatalmas működőtőkét helyez ki számára fontos országokban, ahol beruházásokkal kenyerezi le a kormányokat. Mindezt Amerika fenyegetésként éli meg. A tárgyilagosságban tehát nem érdekeltek.

Ugyanakkor figyelemre méltó információkat tartalmaz az a jelentés, amely a kínai hivatalos álláspontok némelyikét próbálja cáfolni, vagy legalábbis megkérdőjelezni:

A fentiek fényében ember legyen a talpán, aki képes eldönteni, mely érdekelt vagy ellenérdekelt szervezet és kormány álláspontjában bízhat meg. Annyi biztos, hogy a pandémia itt van, Európában tombol a brit mutáció, és a legjobb forgatókönyvek szerint is csak nyárra lehetünk túl a nehezén.

Körkép.sk


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »