A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja felszólítja a magyar kormányt, hogy haladéktalanul tegyen meg minden jogvédő lépést az Európai Bizottság törvénytelen eljárásával szemben.
Elképesztő, hogy az Európai Bizottság a közösségi joggal visszaélve törvénytelen eljárást indított hazánk ellen a magyar gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatban.
Az Európai Bizottságnak az alapszerződések egyértelmű rendelkezései alapján az a feladata, hogy politikailag elfogulatlan, semleges testületként az uniós Szerződések őreként tevékenykedjen, elfogadhatatlan, ha olyan kérdésekben tesz politikai nyilatkozatot, amelyek nem tartoznak uniós hatáskörbe. A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja felszólítja a magyar kormányt, hogy haladéktalanul tegyen meg minden jogvédő lépést az Európai Bizottság törvénytelen eljárásával szemben.
Az Európai Bizottság ma kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben a magyar gyermekvédelmi törvény kapcsán. Az Európai Bizottságnak az alapszerződések egyértelmű rendelkezései alapján az a feladata, hogy politikailag elfogulatlan, semleges testületként az uniós szerződések őreként tevékenykedjen, elfogadhatatlan, ha olyan kérdésekben tesz politikai nyilatkozatot, amelyek nem tartoznak az unió hatáskörébe. Az Európai Bizottság semmilyen körülmények között sem élhet vissza a jogkörével.
Az Európai Bizottság mai lépése a közösségi jog rendelkezéseit sértő politikai döntés, a Bizottság ezzel ismételten politikai bizottsággá változott. A Bizottság Magyarországhoz intézett levelében a magyar gyermekvédelmi törvény tartalmával kapcsolatban megfogalmazott állítások nem felelnek meg a valóságnak, egyértelmű hazugságok. A levélben megfogalmazott „jogi” érvek megalapozatlanok, jogi nonszensznek számítanak.
Az Európai Bizottság mai döntése egyértelműen azt mutatja, hogy a Bizottság visszaél a pártatlan uniós intézmény szerepével, a kötelezettségszegési eljárás keretében az uniós jogot megsértve jár el Magyarországgal szemben. A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja ezért felszólítja a magyar kormányt, hogy a közösségi és a nemzeti jog alapján haladéktalanul tegyen meg minden jogvédő lépést az Európai Bizottság törvénytelen eljárásával szemben.
A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának sajtóközleménye
Brüsszel, 2021. július 15.
Itt a bizonyíték! Brüsszel beengedné az LMBTQ-aktivistákat az iskolákba
Az Európai Bizottság a Varga Judit igazságügyi miniszternek címzett felszólító levélben jogsértőnek nevezte, hogy az oktatás keretében nem népszerűsíthetőek a nem megváltoztatását vagy a homoszexualitást bemutató tartalmak. A tárcavezető szerint kibújt a szög a zsákból.
Ahogy arról lapunk is beszámolt, csütörtökön az Európai Bizottság két LMBTQ témájú ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben. A brüsszeli testület a júniusban elfogadott gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatban az egyenlőség, valamint az alapvető jogok érvényesülését kérdőjelezi meg. Emlékezetes, Orbán Viktor a vita margóján nemrég azt mondta: az Európai Parlament és az Európai Bizottság azt akarja, hogy az LMBTQ-aktivistákat és szervezeteket beengedjük az iskolákba és az óvodákba, ám Magyarország ezt nem akarja.
Noha az EU-ban következetesen tagadják, hogy a szülőknek a gyermekek nevelésére vonatkozó jogát kérdőjeleznék meg, a ma Varga Judit igazságügyi miniszternek elküldött, bizottsági felszólító levél másról tanúskodik. Ezt Thierry Breton, az unió belső piacért felelős biztosa jegyzi. A lapunk birtokába jutott dokumentumban az egyik uniós érv a magyar szabályozás ellen épp úgy szól: a tilalom, miszerint a szexuális kultúráról, a nemi életről, a nemi irányultságról, valamint a szexuális fejlődésről szóló foglalkozások az oktatás keretében nem irányulhatnak a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását vagy a homoszexualitást népszerűsítő tartalmak népszerűsítésére, sért bizonyos EU-s szabályokat.
A bizottság a szolgáltatási irányelv egyes cikkeit, valamint az uniós alapszerződés 56. cikkét nevezte meg ilyen, a magyar törvénnyel ellentétes uniós szabályozásként.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »