Jelenléti és online formában zajlott a Természettudományi Triatlon

Jelenléti és online formában zajlott a Természettudományi Triatlon

A Füleki Gimnázium és a Pro Futuro Polgári Társulás 15 évvel ezelőtt indította el a Természettudományi Triatlon elnevezésű országos versenyét, amelyben a diákoknak olyan feladatokat kell megoldaniuk, ahol ötvözni kell a matematika, a fizika és az informatika tantárgyból szerzett ismereteiket.

A december 13. és 15. között zajló megmérettetés idén jelenléti és online formában zajlott. Voltak csapatok, akik személyesen vettek részt a versenyen, és olyanok is, akik otthonról kapcsolódtak be.

A helyszínen hat csapat versenyzett, hat pedig odahazáról próbálta megoldani a feladatokat. A 15. évadnak az is a különlegessége, hogy eddig csak a felvidéki magyar középiskolák számára hirdettük meg a megmérettetést. Az idei évtől azonban már nemzetközivé vált.

Első körben a Füleki Gimnázium testvériskoláit szólítottuk meg, és nagyon örülünk neki, hogy az erdélyi csapat Sepsiszentgyörgyről elfogadta a meghívásunkat, és jelenléti módon versenyzett” – nyilatkozta Molnár László, szervező.

A Füleki Gimnázium együttműködik a Kassai Šafárik Egyetemmel is, akik a mérőeszközök egy részét biztosították számukra, és a mérési feladat kidolgozásában is részt vettek. 

Hírdetés

„Idén az egyik legösszetettebb mérési feladat arra vonatkozott, hogy milyen hatékonysággal lehet napenergiából hidrogént előállítani, illetve azt hogyan lehet ismét elektromos energiává alakítani, ami aztán meghajtja az elektromos autót. A verseny során nem csak elméleti kérdésekre kell a diákoknak válaszolni, hanem mérési feladatokkal is találkoznak, de emellett kicsit játékosabb feladatokkal is megleptük őket. Többek között dartsozniuk kellett, léghoki versenyben bizonyíthatták ügyességüket, illetve drónversenyt is szerveztünk a számukra” – tette hozzá Tomolya Róbert, szervező.

A Természettudományi Triatlon egy komplex verseny, amelyben a diákoknak ötvözniük kell a matematika, a fizika és az informatika tantárgyból szerzett ismereteiket.

A szlovákiai tananyag teljesen eltér a miénktől Például volt olyan feladat, hogy napelemmel kellett meghajtani egy robotkocsit, az teljesen új volt nekünk. Ezért néha nehézségekbe ütköztünk, viszont igyekeztünk legjobb tudásunk szerint megoldani a feladatokat”

– mondta Dezső Szilárd, erdélyi versenyző.

Az idei évfolyamban a jelenléti és az online résztvevők közül is a komáromi Selye János Gimnázium bizonyult a legjobbnak. A verseny támogatói a Füleki Gimnázium, a Pro Futuro polgári társulás, a Besztercebányai Megyei Önkormányzat, a magyar kormány és Fülek város.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »