A koronavírus-járvány után február 11-én, a betegek világnapján mutattak be újra szentmisét a Keszthelyi Kórház kápolnájában. Ez alkalomból kiszolgáltatták a betegek szentségét is. A kórházlelkészek és egészségügyi dolgozók is vallják, hogy akik hisznek, másképp viselik a betegséget.
Hosszú kihagyás után mutattak be újra szentmisét a Keszthelyi Kórház kápolnájában. A 2020 februárjában felszentelt Via Dolorosa kórházkápolnában a pandémia idején nem tarthattak szertartást. Mostantól azonban minden szombaton 15 órakor várják a betegeket.
Szent II. János Pál kezdeményezésére február 11-e 1993-tól a betegek világnapja. 1858-ban ezen a napon jelent meg a Szűzanya egy 14 éves francia lánynak Lourdes-ban, majd február 15-én a sziklabarlangban csodatevő forrás fakadt. Ilyenkor szokás kiszolgáltatni a betegek szentségét. Az egyházjog 60 éves kor felett javasolja, évente egyszer. De akár fiataloknak is ajánlják, például operáció előtt vagy tartós betegség esetén.
Mezei András kórházlelkész, a Kis Szent Teréz Plébánia plébánosa elmondta: „Bárki kérheti a szentséget, aki kegyelmi állapotban van, római katolikus és előtte elvégezte a szentgyónást. Ez elsősorban a betegek kenete, gyógyító hatású, testi-lelki megerősítést ad a betegségben szenvedőknek. Sokan félnek tőle, mert azt gondolják, hogy utolsó kenet, és »illik« utána meghalni. De az utolsó kenet az, amikor ténylegesen látjuk, hogy valakinél már közel az idő.
A papok szerint nemcsak a fizikai, hanem a lelki gyógyulás is fontos. Azt tapasztalják, hogy másképp viselik a betegséget a hitben élők. A kórházi miséknek az orvosok is örülnek, hiszen lelki megnyugvást és békét ad a pácienseknek, ha szentmisén vehetnek részt, pappal találkozhatnak. Ők Krisztus apostolaiként Jézus gyógyító erejét hozzák el betegeknek.
Forrás: Veszprémi Főegyházmegye
Fotó: Halász Gábor
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »