Hatéves kislányt ütött el egy nő Salánkon és hamis PCR-teszttel akartak átkelni a határon: május 25-i hírösszefoglaló

Hatéves kislányt ütött el egy nő Salánkon; Hamis PCR-teszttel akart átkelni az asztélyi határon egy ukrán és egy magyar férfi; Meddig marad érvényben a magyar határellenőrzés?; Júliustól vezetik be a covid-útleveleket Ukrajnában; Egyre többen próbálják megvesztegetni a határőröket Kárpátalján. Kiemeltük azokat a cikkeket, melyek népszerűek voltak 2021. május 25-én.

Beregszászi járásban, Salánkon május 24-én közlekedési baleset történt. A beregszászi járási Salánkon egy 45 éves női sofőr elütött egy kislányt, aki épp rollerezett. A gyereket a kórházba szállították, az ügyben pedig eljárást indítottak. A nőnek nem volt ideje reagálni, és miután a gyereket elütötte, az autója tovább hajtott és villanyoszlopnak csapódott.

Május 24-én az asztélyi határon két férfi hamis PCR-tesztet mutatott fel. Az első esetben egy 52 éves magyar férfi próbált bejutni Ukrajna területére egy hamis PCR-teszttel. A második esetben egy ukrán állampolgár bukott le, aki tegnap szintén a asztélyi ellenőrző ponton keresztül tért vissza Ukrajnába, és ugyancsak hamis COVID-19 tesztet nyújtott be a határőröknek. A határőrök mindkét esetről értesítették a Nemzeti Rendőrség képviselőit.

Hírdetés

Jelentősen javulnak a járványügyi adatok, ezért megszűnik az Operatív Törzs rendszeres tájékoztatója, legközelebb csak pénteken nyilatkoznak majd. Június 23-ig biztosan marad az ellenőrzés a schengeni határokon. Az újabb enyhítéseknek köszönhetően megszűnt a kijárási tilalom és a maszkviselés a köztereken. 

Az Európai Unió több országában bevezetésre kerültek az oltási igazolások. Ukrajnában július 1-től várható ezeknek kibocsátása. Ezt követően az EU megnyitja a határait a turisták előtt, és követelni fogja, hogy más országoknak is legyenek azonos útleveleik. A tervek szerint az útlevél megerősíti, hogy birtokosát beoltották koronavírus ellen.

Kárpátalján e hónap folyamán 22 megvesztegetési bűncselekményt jegyeztek fel a Munkácsi Határőrosztag munkatársai. Az állampolgárok 13 alkalommal ajánlottak csúszópénzt a katonáknak, mert nem akarták telepíteni mobiltelefonjukra az Otthon (Вдома) alkalmazást, illetve mert nem volt PCR-tesztjük. Ezenkívül a határőrök 9 hamis PCR-tesztet találtak.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »