Hárspataki: a bronzig tartó út 2016-ban kezdődött

Hárspataki: a bronzig tartó út 2016-ban kezdődött

Szeleburdi, közvetlen emberként jellemezte magát a 75 kilóban olimpiai harmadik karatés Hárspataki Gábor, aki elmondta, még egy-két hétig örül ennek a „gyönyörű” éremnek, aztán a következő feladatokra készül.

Hárspataki Gábor (kékben) küzd a japán Nisimura Ken ellen a férfi karatésok -75 kilogrammos súlycsoportjának selejtezőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Nippon Budokan arénában 2021. augusztus 6-án. Hárspataki Gábor bejutott az elődöntőbe. MTI/Kovács Tamás

Szeleburdi, közvetlen emberként jellemezte magát a 75 kilóban olimpiai harmadik karatés Hárspataki Gábor, aki elmondta, még egy-két hétig örül ennek a „gyönyörű” éremnek, aztán a következő feladatokra készül.

Az MTK sportolója az azeri Rafael Agajev elleni elődöntőről úgy vélekedett, ellenfele első akciója nem volt egyértelmű, egyébként szinte mindenre pontot kapott, ő pedig inkább 7-6-os vereséget szenvedett volna, mint 7-0-ást.
   
Hozzátette, olyan jól sikerült a hathetes felkészülése az olimpiára, hogy annak lett bronzérem a vége.
   
„Köszönöm a mentáltréneremnek, a sportpszichológusomnak, a személyi edzőmnek, a masszőrömnek, profivá nőtte ki magát ez a stáb egy amatőr sportág mellett” – mondta Hárspataki Gábor.

Hírdetés

Hárspataki Gábor (pirosban) küzd az amerikai Thomas Scott ellen.
   
Elmondta, az MTK javaslatára kezdett el 2018-ban mentáltrénerrel dolgozni.
   
„Egy hónap után pedig beindult egy éremlavina. Elsősorban a mentális koncentrációban segít nekem sokat, úgy érzem, nyolc meccset is végig tudnék csinálni” – fogalmazott.
   
Az ötkarikás bronzéremig tartó út szerinte 2016. augusztus 3-án kezdődött, amikor Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke bejelentette, hogy a karate bekerült a tokiói programba.
   
„Akkor az edzőmmel elhatároztuk, hogy szeretnénk részt venni az ötkarikás játékokon. Rengeteg arany-, ezüst- és bronzérmet szereztünk együtt, persze voltak mélypontok is, például, amikor az Európa-bajnokságon az első körben kikaptam. De nagyon jó a kapcsolatunk, mint egy apa-fiú párosnak. Én lelki küzdő alkat vagyok, akinek szüksége van egy ilyen támogatásra” – nyilatkozott a 25 éves karatés, aki magáról azt mondta, szeleburdi, közvetlen ember.
   
A folytatásról elárulta, még egy-két hétig örül ennek a „gyönyörű éremnek”, aztán félreteszi.
   
„Szeretnék kijutni a 2022-es világjátékokra és jól szerepelni a 2023-as hazai világbajnokságon” – mondta a célokról, kiemelve, reméli a karate mégis benne lesz a 2024-es párizsi olimpia műsorában.
   
Edzője, Fischer Mihály szerint Hárspataki Gábor jó versenyző típus, akinek nem feltétlenül a végigvitt taktika az erőssége.
   
„Inkább ösztönös versenyző, nekem az is a szerepem, hogy ilyen helyzetekben kikapcsoljam a fejét” – hangsúlyozta.

A bronzérmes magyar karatés

   
Úgy vélte, tanítványa még fiatal, és a következő öt év dönti el, mennyire fog beérni.
   
„Az út innentől fog kezdődni. A cél, hogy aranyérmet nyerjen a 2023-as hazai vb-n” – jelentette ki.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »