Győzött, de újabb játékosát vesztette el a HC DAC

A MOL LIGA 20. fordulójában hazai pályán 29:19-re győzte le a prágai Sláviát a dunaszerdahelyi HC DAC.

Az első percek még a vendégeké voltak, de fokozatosan átvette a vezetést a hazai gárda és a félidőben már 17:12 állt az eredményjelzőn.

A szünet után ott folytatódott a játék, ahol előtte abbamaradt, egészen a 44. percig, amikor már 21:17-re vezettek a hazaiak. Ekkor súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a hazai csapat átlövője, a szlovák válogatott Natália Némethová. Sajnos a sérülés ellátásához mentőre is szükség volt. Néhány perc várakozás után folytatódott a mérkőzés, amelyet végül 29:19-re nyertek meg a dunaszerdahelyiek.

Nem csak ennek örültek azonban a szurkolókkal együtt a csallóközi hölgyek, hanem annak a hírnek is, hogy nem tört el csapattársuk lába. A találkozó végén Horváth Zoltán klubelnöktől megtudtuk, hogy pontos diagnózis megállapítására a hétfői részletes vizsgálatok után kerül sor.

Forrás:ujszo.com