Győzött Bukarestben a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

Megszakította a három mérkőzés óta tartó nyeretlenségét a Sepsi OSK, amely az odavágó után a visszavágóban is megérdemelt győzelmet aratott az FC Dinamo felett. A Cristiano Bergodi irányította sepsiszentgyörgyi csapat tegnap 3–1 arányban nyert Bukarestben az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. A szélsőséges időjárási körülmények ellenére – előbb esett, majd havazott a fővárosban – a Székely Légió ezúttal is végigszurkolta a kedvenc együttese idegenbeli összecsapását.

Hamar vezetést szerzett az esélyesebbnek tartott Sepsi OSK, a 10. percben Răzvan Patriche hibázott nagyot, ezt kihasználva Kevin Luckassen labdát lopott a hátvédtől. Ezt követően a figyelmetlen játékos a tizenhatos területben csak szabálytalanul tudta megállítani a holland csatárt, így a játékvezető a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest pedig Marius Ștefănescu értékesítette (0–1). A folytatásban a házigazdák sem tétlenkedtek, az eltiltott csapatkapitány, Bogdan Mitrea hiányában többször is zavarba hozták a vendégek védelmét.

Előbb Răzvan Grădinaru indításával Vlad Morar tört kapura, azonban Andres Dumitrescu az utolsó pillanatban szögletre mentett, majd nem sokkal később ismét a fővárosi együttes előtt adódott lehetőség, Grădinaru lövése ezúttal a jobb kapufáról pattant vissza. Ezt követően szintén a Dinamo volt veszélyesebb, Balthazar Pierret próbálkozását Niczuly Roland bravúrral védte, viszont a háromszéki kapus ujjtörés miatt kénytelen volt elhagyni a pályát. Az első félidő ráadásában Gabriel Torje kétszer is eltalálta a kapufát, előbb szabadrúgásból, majd a Dumitrescu szabálytalansága után megítélt büntetőből. A második kipattanót már gólra váltotta a hazai csapat, Jonathan Rodríguez beadása után Patriche a hálóba bólintott (1–1).

A második játékrészben már a Sepsi OSK akarata érvényesült, míg az ellenfelének helyzete sem volt. Az 53. percben ismét vezetést szereztek a vendégek, Ștefănescu szöglete után Dumitrescu továbbcsúsztatott, majd Branislav Niňaj senkitől sem zavartatva a hálóba fejelt (1–2). Nem sokkal később Ștefănescu lövése a bal kapufát súrolta, az 59. percben pedig Vitalie Damașcan próbálkozását Cristiano Figueiredo szögletre mentette. A folytatásban többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, a végeredményt viszont a csereként beállt Stefan Askovszki állította be, az északmacedón labdarúgó egy ellentámadást követően volt eredményes (1–3).

1. Liga, alapszakasz, 29. forduló: FC Dinamo–Sepsi OSK 1–3 (1–1). Bukarest, Ștefan cel Mare Stadion, mintegy 300 néző. Vezette: Viorel Nicușor Flueran (Craiova). Dinamo: Figueiredo – Filip, Patriche (Bani, 66.), Ehmann, De Moura – Pierret, Carp (Bordușanu, 46.) – Grădinaru (Giafer, 90.), Rodríguez, Torje (Crețu, 83.) – Morar (Buleica, 83.). Vezetőedző: Flavius Stoican. Sepsi OSK: Niczuly (Began, 39.) – Dimitrov, Niňaj, Dumitrescu, Ispas – Ștefănescu (Askovszki, 84.), Păun, González – Bărbuț, Luckassen (Tudorie, 84.), Damașcan (Aganović, 72.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Patriche (45+4.), illetve Ștefănescu (11.– tizenegyesből), Niňaj (53.), Askovszki (90+4.). Sárga lap: Patriche (10.), Rodriguez (70.), Torje (79.), illetve Niňaj (33.), Bărbuț (43.), Păun (45+1.), Dumitrescu (45+2.).

További eredmény: Chindia Târgoviște–Aradi UTA 1–0 (gólszerző: Florea 87.).

* tíz büntetőpont levonva

A Sepsi OSK pénteken ismét pályára lép, az alapszakasz utolsó fordulójában az újonc U Craiova látogat Sepsiszentgyörgyre. A 30. kör nyitómérkőzését 20.30-tól rendezik a Sepsi OSK Arénában.