Fölényes siker a Dinamo ellen (Labdarúgás, 1. Liga)

A sepsiszentgyörgyi csapat vasárnap hazai környezetben, végig uralt találkozón 4–1 arányban diadalmaskodott az FC Dinamo felett az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában, így megtörte a pontvadászatban július 16. óta tartó nyeretlenségi sorozatát. A Sepsi OSK idénybeli második sikerével a rangsor 11. helyére ugrott, míg a tizennyolcszoros bajnok bukaresti együttes hetedik idegenbeli mérkőzését is elvesztette.

A mérkőzés első helyzetét a vendégek jegyezték, azonban ezt követően a házigazdák átvették az irányítást, a 13. percben pedig megszerezték a vezetést. Anass Achahbar passza után Marius Ștefănescu lövése Deian Sorescu lábán megpattanva a bal alsóban kötött ki (1–0), majd a 23 éves szélső nem sokkal később ismét a holland középpályás előkészítését értékesítette kapásból (2–0). A 28. percben a mesterhármashoz is közel állt, Kevin Luckassen kiugratása után átemelt Plamen Iliev kapus felett, ám próbálkozása kevéssel elkerülte a kaput. A szünet előtt szépítettek a vendégek, Began kiöklözte a felé tartó labdát, a kipattanót pedig Gabriel Torje mintegy 30 méterről a hálóba vágta (2–1).

Szünet után Ștefănescu passzát követően Luckassen szerzett gólt, amelyet les miatt nem adott meg a játékvezető. Az eseménytelenül zajló mérkőzést a háromszéki csapat újabb találata törte meg, Eder González szabadrúgása után Bogdan Mitrea közelről fejelt a jobb alsóba (3–1). A hajrában a cserejátékosok beállították a végeredményt, Cristian Bărbuț a saját térfeléről megiramodva betört a büntetőterületre, bepasszolt középre, Boubacar Fofana pedig nem hibázott (4–1). A Sepsi OSK megérdemelt győzelmet aratott, tizenkét nyeretlen mérkőzés után ismét begyűjtötte a három pontot.

1. Liga, alapszakasz, 14. forduló: Sepsi OSK–FC Dinamo 4–1 (2–1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova). Sepsi OSK: Began – Dimitrov, Niňaj, Mitrea, Dumitrescu – Ștefănescu (Golofca, 80.), Păun, González (Fofana, 80.) – Achahbar (Damașcan, 64.), Luckassen (Csuncsukov, 74.), Askovski (Bărbuț, 74.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Dinamo: Iliev – Sorescu, Pinto, R. Popa (Grigore, 41.), Radu – Torje, Espinosa, Itu (Țîră, 79.) – Măgureanu (G. Crețu, 79.), Ivanovski (Vestenicky, 90+1.), G. Matei (Bani, 90+1.). Vezetőedző: Mircea Rednic. Gólszerzők: Ștefănescu (13., 21.), Mitrea (72.), Fofana (86.), illetve Torje (39.). Sárga lap: González (33.), Fofana (80.), illetve Torje (90.).

További eredmények, 14. forduló: FC Botoșani–FC Farul 0–2 (gólszerzők: Dussaut 24., A. Petre 88. – tizenegyesből), Craiova–Mioveni 5–2 (gsz.: Ivan 17., 21. – tizenegyesből, 45+1. – tizenegyesből, 82., Marković 90+3., illetve Rusu 34., 39.), Kolozsvári CFR–FC Voluntari 1–0 (gsz.: Omrani 89.), Medgyesi Gázmetán–Academica Clinceni 1–1 (gsz.: Irobiso 71., illetve Bautista 90+2.).