Fideszes alpolgármester nyomdájában készültek a hamis bankók

Fideszes alpolgármester nyomdájában készültek a hamis bankók

Miskolc fideszes alpolgármesterének cégétől bérelte a nyomdát az amerikai dollár és az ukrán hrivnya hamisításához az a két gyanúsított, akik előzetes letartóztatásban vannak. A politikus – állítása szerint – csak a sajtóból értesült a bűncselekményről.

Továbbra is előzetes letartóztatásban van az 59 éves nyékládházi Szász István, a Jobbik helyi szervezetének volt elnöke és az 54 éves edelényi M. István. Ők az alapos gyanú szerint egy miskolci bérelt nyomdában bankjegyhamisításra rendezkedtek be – még június 31-én buktak le.

A nyomdát üzemeltető cég egyik tulajdonosa Kiss János, Miskolc város fideszes alpolgármestere, aki állítása szerint akaratán kívül keveredett a hamisítási ügybe.

Hírdetés

„Szíves tájékoztatásul közlöm, hogy a bérbeadó cég napi ügyeit az ügyvezető végzi. A történtekről a cég is csak a sajtóból értesült, ám a sajtóból szerzett információk birtokában a bérleti szerződést azonnali hatállyal felmondta” – közölte Kiss János alpolgármester, hozzátette: „Természetesen örülök, hogy a miskolci rendészeti szervek a nyomozati munkájukat eredményesen végzik.”

A nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja pénzhamisítás bűntett kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. Az eddigi adatok szerint a gyanúsítottak – eddig ismeretlen társaik megbízása alapján – idén, év elején állapodtak meg abban, hogy húszdollárosokat (USD) készítenek a miskolci nyomdában. A nyomdagépeken kívül rendelkezésükre állt nyomólemez is, a nyomozók meg is találták a nyomdában. Ugyancsak lefoglaltak 1826 darab B/3-as méretű papírívet, amelyek dollárlenyomatokat tartalmaztak. Az 1826, laponként 12 húszdolláros bankjegy lenyomatát tartalmazó ív összértéke több mint 123 millió forint lett volna, ha sikerül forgalomba hozni a hamis bankjegyeket. Szász Istvánnál lefoglaltak több mint 1000 ív B/3 méretű lapot, amely hamis 200-as címletű ukrán hrivnya bankjegy lenyomatát tartalmazta.

M. István és Száz István beismerő vallomást tett, és elmondta: a kész hamis bankjegyeket Ukrajnában akarták forgalomba hozni. Úgy tudjuk, a hamisításhoz használt papírok néhány biztonsági elemet tartalmazó speciális ívek voltak, ám nem bankjegy minőségűek. A két férfit azért csak „kísérlettel” gyanúsítják, mivel a hamis bankjegyek még nem készültek el teljesen, ugyanis még több utánnyomásra lett volna szükség, és az íveket még nem vágták szét.


Forrás:privatkopo.hu
Tovább a cikkre »