Dóczi Attilát, vagy ahogyan a “Tanulom Magam” Youtube csatornáján nevezi magát: Attist lehet liberálisnak, idegesítőnek, nyálasnak (férfijogi aktivisták véleménye mind) tartani legutóbbi tartalmáért, melyet létrehozott. Szerintem azonban leginkább: hiányt pótló.
“12 ok, amiért nehéz férfinek lenni” – ez a címe a kb. 20 perces monológnak, melyet szokásához híven remek fotókkal és hol bugyuta, hol telitalálat viccekkel színesít. Sorra veszi a magasság kérdését, a csajozás, a népszerűség (miért népszerűbbek a közösségi médiában a nők, mint a férfiak) a szex, a pártalálás kacskaringóit és még sok mást is. Bár humorosra veszi a figurát, de komolyan veszi vállalt feladatát: szembenéz jópár előítélettel és kettős mércével, mely a férfiakat súlytja. Beágyazom a videót, részletekért tessék megnézni, szerintem megéri. Ez a cikk a videó után néhány témában vitatkozni próbál Attissal.
A vitatott pontok részemről. Még egyszer: a videó hiányt pótló, nagy szükség volt már rá. Ha emancipáció, akkor az a férfiakra is terjedjen ki.
1. Miért gondolja Attis, hogy nehezebb nőnek lenni úgy összességében, mint férfinak? Az én vidéki élettapasztalatom ennek az visszáját mutatja. Mi végezzük a mentálisan és fizikailag nehéz munkákat, és otthon is helytállunk, míg a nőknek ugyan mentálisan nehéz munkák jutnak, de fizikailag alig fáradnak ki (ami egyébként szintén lehet gond, pl. alvászavart okozhat.)
2. A férfiak többsége nem csak a mentális egészségükkel nem törődik, de a fizikait is hanyagolja, nem kér segítséget, stb. Az okok ugyanazok, mint amiket felsoroltál.
3. A sminkelési szokások maradjanak csak ilyenek. Izub dolog lenne ha férfi is sminkelné magát. Ez a személyes véleményem, izubnak lenni betegség. Izubot fordítva kell olvasni.
4. A legfontosabb a végére: a toxikus nőiség ártalmas hatásai a férfiakra: válás utáni elidegenítése a gyerekeknek, a szélsőséges feminista szervezetek (Patent, Nane) bíróságokat férfigyűlölő módon befolyásoló aktivitása, a média meghódítása a férfiakat lelkileg mérgező bántalmazó tartalmakkal (Pl. Gilette reklám, #metoo, #killallmen, stb.) Ez évtizedek óta zajlik, jogos férfikritika címén, csodálkozom, hogy meg sem említetted (nem számítom ide a tényleg jogos kritikát, ami azért jobb esetben tisztelettel is párosul, és nem vaskos cinizmussal).”
Kíváncsi vagyok még miben lehet vitatni Attis amúgy nagyon is fontos állításait. Kérem a Férfihang olvasóit egészítsék ki ezt a négy pontot, illetve fűzzék hozzá személyes véleményüket.
Forrás:ferfihang.hu
Tovább a cikkre »