November 5. és 10. között tartja a Francia Püspöki Konferencia (Conférence des évêques de France, CEF) őszi ülését a lourdes-i kegyhely konferenciatermében. Az eseményre Ferenc pápa üzenetet küldött a főpásztoroknak, melyet Pietro Parolin bíboros államtitkár írt alá.
Ferenc pápa arra kért – írta az üzenetet aláíró Parolin bíboros –, hogy küldjem el nektek ezt a bátorításáról, bizalmáról és közelségéről szóló testvéri üzenetet.
Ferenc pápa, megismerve a püspöki konferencia ülésének fő témáit,
A pápa ezt bölcs dolognak tartja, mert nagy szükségük van egymásra. Miközben a kapzsiság, az önzés, a nemtörődömség, a kizsákmányolás szelleme, amit a politikai és gazdasági gyakorlatok sajnálatos módon kikényszerítenek, gyakran eltorzítják a nemzetek és népek közötti kapcsolatokat, a keresztény közösségeknek éppen ellenkezőleg,
A szeretetszolgálat és a helyi egyházak közötti kölcsönös támogatás ne csupán a közösségek missziós megújulását szolgálja, hanem a tanúságtételen keresztül vegyen részt egy igazságosabb és testvéribb világ építésében is.
A jövő felé kell fordulni, és Ferenc pápa örömét fejezi ki, hogy az evangelizációval kapcsolatos a legtöbb téma, amellyel foglalkoznak a francia püspökök, mint például a papok jelenléte szolgálati helyeiken, a szemináriumok, a katolikus oktatás, az egyházmegyék szervezése. „Erősek vagytok – fogalmazott a pápa –, készen álltok arra, hogy félelem nélkül fogadjátok a Szentlélek által adott jeleket, hogy szembenézzetek a kihívásokkal, és hogy megfontoljátok a Lélek jelezte átalakításokat és reformokat.”
A Szentatya – emlékeztetve arra, hogy a következő jubileumi szentévnek a remény a témája – arra hívta a francia főpásztorokat, hogy munkájukat a rendíthetetlen remény éltesse. A francia egyház arra is meghívást kapott, hogy felismerjen egy erős és prófétai jelet: a párizsi Notre-Dame újranyitását az istentisztelet számára. „Legyen a francia egyház – e felújított csodálatos épületének mintájára – erős a hitében, büszke történelmére és a pótolhatatlan közreműködésére országuk építésében, és mindenekelőtt szeretettel eltelve a felebarát és Jézus Szíve iránt, hirdesse mindig örömmel az üdvösség örömhírét… és legyen kész azt meg is hallgatni!”
A pápa üzenetében ennek kapcsán külön kitért a Jézus Szíve-tiszteletre, megemlítve a most megjelent Dilexit nos kezdetű enciklikát. „Nem szükséges felidézni a napjainkban a világra nehezedő fenyegetéseket, sem az Egyház előtt álló, időnként nyugtalanító kihívásokat” – mutatott rá. A Szentatya arra buzdított, mindannyiunknak újra fel kell fedeznie Krisztus Szíve szeretetét, amely végső soron a jövő kulcsa. „A Krisztus oldalán nyíló sebből továbbra is folyó fakad, amely el nem apad, meg nem szűnik, és amely mindig újra felkínálja magát azoknak, akik szeretni akarnak. Mert csakis az ő szeretete tesz lehetővé egy új emberiséget. Egyedül az ő szeretete…!”
Az enciklika kiemeli azt a jelentős szerepet, amelyet Franciaország szentjei betöltöttek a Jézus Szíve-tisztelet fejlődésében és megértésében. „Ezért ti még inkább arra vagytok hivatva, és képesek és alkalmasak is vagytok arra, hogy részesedjetek ebből az örökségből, és arra kérlek benneteket, hogy kötelezzétek el magatokat eziránt széles körben, mert Krisztus Szívében leszünk képesek egészséges és boldog kapcsolatokra, benne leszünk képesek építeni szeretetének és igazságosságának országát a világban. Ez több mint egy gyakran és tévesen porosnak és elavultnak ítélt áhítat újra divatba hozása, ez annak a megértése, hogy Jézus mennyire szeret mindenkit, mennyire szereti a francia egyházat, annak pásztorait, akik ti vagytok, és a híveket, és hogy mennyire szereti az egész világot.”
Ferenc pápa üzenete végén apostoli áldásban részesítette a francia püspököket, munkatársaikkal és minden hívővel együtt.
Forrás: Vatikáni Rádió
Fotó: Vatican News
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »