A Háttér Társaság feloszlatását kezdeményezte a Nemzeti Jogvédő Szolgálat és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom.
A Háttér Társaság feloszlatását kezdeményezte a Nemzeti Jogvédő Szolgálat és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom.
Már nem is csak előkészülete, hanem megvalósult közösség tagja elleni erőszak a gyanú Barcsa-Turner Gáborral (HVIM társelnök) szemben, amiért egy vármegyés szervezésű, ’56-os hagyományőrző, interaktív rendezvény plakátján szerepelt többek között az LMBTQP zászló elégetésének szándéka. A kikért iratokból egyértelmű, hogy az ügyészség rendelte el kétszer is a nyomozás folytatását, majd a meggyanúsítást is, illetve, hogy titkosszolgálati módszerekkel (!) is nyomoztak egy ’56-os rendezvény kapcsán, amivel hozzájárulnak az autentikus, ’50-es évek hangulatának megidézéséhez – közölte Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat vezetője, ügyvéd, aki Barcsa-Turner Gáborral kezdeményezte a feljelentő szervezet, a Háttér Társaság törvényességi ellenőrzését, végső soron a feloszlatását.
Teljesen abszurd fordulatokat vesz a 2019-es, Vármegyés, ’56-os témájú megemlékezés ügye – számolt be róla a Nemzeti Jogvédő Szolgálat:
Az LMBTQP ideológia egyenes folytatása a kommunizmusnak, hiszen ugyanúgy az ateista materializmus talaján áll és tagadja a magasabb identitásokat. A bolsevik diktatúrában a “munkásosztályra” való hivatkozással egyenlősítettek erőszakkal mindent és mindenkit, most az “ugyanolyan emberek” jelszava alatt tagadják meg Istent és a hazát, tehát a vallási és nemzeti identitást, sőt, a nemi identitást is semmibe veszik. Így kerültek rá egy ’56-os plakátra, mint a jelenkor kialakuló véleménydiktatúrájának az uralkodó ideológiája – magyarázta Gaudi-Nagy. Hozzátette: az LMBTQP-lobbi és -ideológia képviselői politikai szereplők, akik a homoszexuális embereket használják pajzsként, az ő állítólagos jogvédelmüket látják el, de valódi céljuk a társadalomrombolás. Mint politikai szereplők, politikai aktorok tűrni kötelesek, ha találkoznak egy ellentétes véleménnyel.
“Barcsa-Turner Gábor ellen zajló ezen eljárás is már messziről sántít, kezdve azzal, hogy az iratokból az is kiderül, hogy a konkrét helyszín meghirdetése ismeretének hiányában, nyilván titkosszolgálati módszerekkel és felsőbb utasításra előzetes terepszemlét tartottak a helyszínen, illetve az eseményt közben megfigyelhették. Egyébként elismerve, hogy a nyilvánosság elől elzárt magánterületen lett megtartva az esemény, ahova belátni se nagyon lehet. De mégis kinek jut eszébe egy ilyen intézkedés egy politikai esemény, egy törvényesen bejegyzett civil szervezettel szemben, ráadásul ’56 kapcsán? A hagyományőrző esemény olyan jól sikerült, hogy a rendőrség is megidézte azokat a bizonyos ’50-es éveket. Vajon honnan érkezett és milyen információ, ha nem a lakosságtól? És milyen intézkedést foganatosítottak, aminek során megállapították, hogy mi történt?!” – vázolta Gaudi-Nagy Tamás.
Részlet az eljárást megszüntető, rendőrségi határozatból
A jogvédő szerint szintén nem szokványos, hogy míg a rendőrség kétszer is lezárta az ügyet, addig az ügyészség ragaszkodott a nyomozás lefolytatásához és ennek során Barcsa-Turner Gábor tanúként történt kihallgatáshoz, majd a nyomozást megszüntető rendőrségi határozat ellenére is az ügyészség elrendelte a vármegyés vezető meggyanúsítását, amelyre sor is került.
A tanúkihallgatáson és a gyanúsítotti kihallgatáson is felháborodásának adott hangot Barcsa-Turner Gábor, illetve kifejtette részletesen a normalitáspárti álláspontját. Gaudi-Nagy Tamás kiváló jogi érvekkel, panasszal élt a gyanúsítással szemben.
Mind a ketten kezdeményezték a Háttér Társaság törvényességi ellenőrzését és a feloszlatását, hiszen Alaptörvény-ellenes tevékenységet folytatnak, külföldről finanszírozva és támogatva, ezért a hatóságoknak az ő tevékenységüket kellene megvizsgálnia a hazafiak zaklatása helyett.
Hunhír.info – Szent Korona Rádió
Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »