Észak-koreai robbantás: új szintre lépett az atomfegyverkezés, veszélyben a világ

Észak-Korea föld alatti nukleáris robbantást hajtott végre, immár a hatodikat, amely két erős földrengést váltott ki – közölte vasárnap a dél-koreai hadsereg és több földrengéstani intézet. Később Észak-Korea hivatalosan is közölte, hogy sikeresen tesztelt vasárnap egy hidrogénbombát.

Koreai válság: megszólalt Kína a robbantásokkal kapcsolatban

Kis-Benedek József az M1 aktuális csatorna vasárnap délelőtti műsorában felidézte: ez a hatodik nukleáris robbantás volt, amellyel lehet bizonyítani, hogy Észak-Korea rendelkezik atomfegyverrel. A mostani teszt lényege az volt, hogy föld alatti robbantás során próbálják megállapítani, miként lehet az atomfejet rátenni a rakétára. A szakértő szerint, ha a kísérlet során sikerült összeilleszteniük a rakéta fejet és testet és azzal együtt robbantani, a következő lépésben nyilván a lőtávolság növelése lesz a cél.

A hidrogénbombával kapcsolatban a szakértő azt is elmondta:

annak nagyobb a pusztítása, így az sokkal veszélyesebb, komolyabb fenyegetést jelent a világra.

Ugyanakkor megjegyezte, annak összeszerelése is bonyolultabb, komoly technikát igényel. Ehhez még újabb kísérletekre van szükség. Kis-Benedek József kitért arra, hogy bemutattak egy képet is, amelyen Kim Dzsong Un, az ország vezetője ott áll egy rakétafej mellett.

Hírdetés

Így reagáltak az atomkísérletre az Észak-Koreában élők

A szakértő szerint a kísérlet időzítése sem véletlen, mivel szeptember 9-én van a koreai nemzeti ünnep. Az észak-koreai televízió is arról beszél, hogy ők a „világ legerősebb atomhatalma”. Ez a szakértő szerint „természetesen nem igaz”, de Észak-Korea üzenete nyilván az, hogy „képesek vagyunk bárkit és bármit elérni atomfegyverrel”.

Pusztító erejű bombát fejlesztett Észak-Korea

Kérdés, hogyan reagál erre a világ – jegyezte meg a szakértő, hozzátéve:

Japán már nagyon idegesen reagált a hírre, az Egyesült Államoknak viszont most a hurrikán is nagy problémákat okoz.

Korábban az Egyesült Államok úgy nyilatkozott: „minden opció az asztalon van” – emlékeztetett. Háborút nyilván nem akarnak, feltehetően a gazdasági szankciókon fognak szigorítani – vélekedett a szakértő.

Donald Trump megmentheti még az elnökségét?


Forrás:vg.hu
Tovább a cikkre »