Észak-Korea hamarosan az USA-ra és Európára is lecsaphat?

Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter úgy ítélte meg, hogy Észak-Koreának néhány hónap múlva meglesznek az eszközei arra, hogy nukleáris fegyverrel lecsapjon az Egyesült Államokra, sőt Európára. A válság megoldásában szerinte Kína „kulcsszereplő”.

Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter
Forrás: AFP

A francia diplomácia vezetője az RTL rádiónak pénteken adott interjúban arra a kérdésre, hogy kell-e tartani Észak-Koreától, azt válaszolta: „Igen, a helyzet nagyon súlyos”.

Egy olyan Észak-Koreát látunk, amely célul tűzte ki, hogy a jövőben nukleáris fegyvert hordozó rakétákkal rendelkezzen. Néhány hónap múlva ez valóság lesz, és akkor, amikor már meglesznek az eszközei arra, hogy nukleáris fegyverrel csapjon le az Egyesült Államokra, sőt Európára is, vagy legalábbis Japánra és Kínára, a helyzet robbanáshoz közeli lesz, ezért kell előre gondolkodnunk

– fogalmazott Jean-Yves Le Drian.

Észak-Koreának meg kell találnia az utat a tárgyalásokhoz

Hírdetés

– hangsúlyozta. Szerinte a válság megoldásában az észak-koreai rezsim legfőbb szövetségesének számító Kína a „kulcsszereplő”, amelynek sokkal aktívabban kellene Phenjant tárgyalóasztalhoz kényszerítenie.

Kína képes kell hogy legyen, katonai kifejezéssel élve, a diplomáciai manőverre

– mondta a francia külügyminiszter.

Észak-Korea kedden reggel bocsátott fel újabb ballisztikus rakétát, amely átrepült Japán északkeleti területei fölött, majd a Csendes-óceánba csapódott. Tokió emiatt kérte az ENSZ BT rendkívüli ülésének összehívását, amely egyhangúlag elítélte Észak-Koreát az újabb rakétakísérlet miatt, az egyes országok azonban megosztottak az Észak-Koreával szembeni fellépést illetően.

A KCNA észak-koreai hírügynökség által 2017. augusztus 30-án közreadott felvétel a phenjani rezsim legutóbbi rakétakísérletérõl augusztus 29-én. A közepes hatótávolságú ballisztikus rakéta Japán északkeleti része felett átrepülve a Csendes-óceánba csapódott.
Forrás: MTI

A nyugati vezetők szerint Kínának erőteljesebb nyomást kellene gyakorolnia Észak-Koreára, hogy az leállítsa rakétakísérleteit. Korábban Donald Trump amerikai elnök már többször hangoztatta, hogy Kína többet tehetne Észak-Korea megzabolázásáért, Theresa May brit miniszterelnök pedig szerdán sürgette Kínát, hogy gyakoroljon erőteljesebb nyomást Észak-Koreára. Peking azonban ellenez minden egyoldalú, Észak-Korea megzabolázását célzó szankciót.


Forrás:vg.hu
Tovább a cikkre »