Először azt hittük, a rendőrségi kihallgatások jegyzőkönyveiből nyílik kiállítás, de ez sajnos a Magyar népmesék utóda

Először azt hittük, a rendőrségi kihallgatások jegyzőkönyveiből nyílik kiállítás, de ez sajnos a Magyar népmesék utóda

A Cigánymesék című tévéfilmsorozat egyedi technikával készült rajzaiból nyílik kiállítás május 5-én a MOM Park mozijában, a Cinema MOM-ban, ahol a nyitóeseményen rajzfilmvetítéssel és néptánctanítással is várják az érdeklődőket.

A Pannonia Entertainment legújabb időszaki kiállítása június 5-ig lesz látható a helyszínen – olvasható a szervezők közleményében.

A sorozat epizódjaiból származó, több mint 30 válogatott rajzból álló tárlatot Elsässer Klaudiának, a Pannonia Entertainment alapítójának és ügyvezető igazgatójának rövid köszöntője után Mikulás Ferenc, a Kecskemétfilm Animációs Filmstúdió vezetője nyitja meg. Az esemény keretében május 5-én a tévésorozat két epizódját, a Valaha madarak voltunk és a Hogyan lett az ember? című részeket vetítik le többszöri ismétléssel a mozi emeleti termében. A kiállításmegnyitót követően cigány elemekkel tűzdelt moldvai csángó tánc oktatásra várják a gyerekeket a mozi emeleti termében.

A Magyar népmesék folytatása

Hírdetés

A Cigánymesék bizonyos szempontból a Magyar népmesék folytatásának is tekinthető. A tizenöt részes, több nemzetközi tévéfesztivál díjával kitüntetett sorozat forgatókönyvének elkészítésekor Szécsi Magda, Bari Károly és Daróczi Ágnes gyűjtéseire támaszkodott Horváth Mária, Szoboszlay Eszter és Balajthy László rajzfilmrendező. A sorozat rendezője Horváth Mária volt, látványvilágának kialakításában Orsós Teréz pécsi festő- és grafikusművész stílusa volt a meghatározó. A főcímzenét Oláh József és zenekara, a Parno Graszt készítette, a viseleti szakértő Varga Erika, a Romani Design alapítója, a mesék narrátora pedig Nyakó Júlia volt.

(MTI nyomán)

Elcigányosított országnak cigány népmese jár, nem magyar – percenként 1,5 millióból

Cigány tündéreket a magyar meséskönyvekbe!


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »