Véget ért a közbeszerzés, majd a szerződéskötés folyamata: a Budapesti Közlekedési Központ és a kivitelezésre vonatkozó közbeszerzési eljárás nyertese, a KM Építő Kft. aláírta a Flórián téri felüljárók felújításáról szóló vállalkozási szerződést. Ennek köszönhetően 2025 első negyedévében elkezdődhet a Szentendrei utat és az Árpád hidat összekötő szerkezet korszerűsítése.
Újabb lépéssel került közelebb a munkakezdés a Flórián téri felüljáróknál: a BKK és a KM Építő Kft. 2024. december 16-án aláírta a vállalkozói szerződést, amelynek értelmében a kivitelező nettó 2,1 milliárd forintért végzi el a korszerűsítést.
A felújítás ideje alatt az útpálya gépjárműforgalmának ideiglenes korlátozására kell készülni, ezért a BKK kéri az arra közlekedőket, hogy ha lehetőségük van rá, a közösségi közlekedést vegyék igénybe. A lezárások, terelések és alternatív útvonalak pontos részleteiről a BKK a tényleges munkakezdés előtt ad tájékoztatást.
A rekonstrukció 2025 első negyedévében kezdődhet, és előreláthatóan 2026 tavaszáig tart.
A beruházás során a szakemberek:
Két ütemben
A tervek szerint a korszerűsítést két, egymást követő ütemben végzik el.
A munkák idején a Szentendrei útról Pestre tartó forgalom külön szintű áthaladását a tervek szerint folyamatosan biztosítják, míg a Pestről érkező forgalom az egyik ütemben külön szinten, a felüljárón halad, a másik ütemben pedig alatta kanyarodik a Szentendrei útra.
A kivitelezés szükségszerűen forgalomkorlátozásokkal, illetve ideiglenes változásokkal jár, ezért a BKK arra kéri az agglomerációból érkezőket, hogy ha lehetőségük van rá, a felújításkor a közösségi közlekedést vegyék igénybe, ezzel is csökkentve a környék forgalmi terhelését.
A munkák során lesz olyan rövid időszak, amikor nem biztosítható a felüljáró alatt az 1-es villamos közlekedése, ekkor a BKK gondoskodik a szükséges autóbuszos pótlásról.
A lezárások, terelések és alternatív útvonalak pontos részleteiről a BKK a tényleges munkakezdés előtt ad tájékoztatást – írták.
A Flórián téri felüljárók felújítását a KM Építő Kft., míg a műszaki ellenőrzést a Budapest Közút Zrt. munkatársai végzik. A kiviteli terveket a FŐMTERV Mérnöki Tervező Zrt. készítette.
A teljes projektköltség – a kötelező tartalékkeret, a tervezési díj, a műszaki ellenőri díj, a hatósági díjak és egyéb költségek mellett – az áfatartalommal együtt bruttó hárommilliárd forint körül várható – közölte a BKK.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »