Pintér Sándor belügyminiszter társadalmi egyeztetésre bocsátotta „a nevelő-oktató munka során alkalmazott tartalomszabályozók ismeretéről és az elrendelhető képzés teljesítési kötelezettségéről szóló” miniszteri rendelettervezetét. Az észrevételeket augusztus 13-ig várják. Az InfoRádió Horváth Pétert, a Nemzeti Pedagógus Kar elnökét kérdezte.
A Nemzeti Pedagógus Kar is megkapta egyeztetésre azt a rendelettervezetet, amelyben többek közt a hírek szerint az áll, hogy a NAT-ból vizsgáztatnák a tanárokat. Az ügyben az InfoRádió megkereste a Nemzeti Pedagógus Kar elnökét.
„Augusztus 13-ig kell véleményezni, a legfontosabb része az, hogy a Nemzeti alaptantervvel, illetve a kerettantervekkel kapcsolatban az Oktatási Hivatal és Nemzeti Közszolgálati Egyetem együttműködésében készül egy 10 órás felkészítés, amely legfontosabb részeit, az alapelveit eleveníti fel a Nemzeti Alaptantervnek, illetve az egyes szakokhoz tartozó ismereteket. Ezt a tízórás képzést kell elvégezni a pedagógusoknak szeptember 1-je és január 31-e között. Miután ez megtörtént, egy 20 kérdésből álló tesztet kell megoldaniuk” – mondta el Horváth Péter.
Azt valószínűsíti, hogy magában a képzésben is lesz lehetőség kipróbálni ilyen tesztet, szerinte ez is volna a korrekt eljárás; legalább 15 kérdésre kell helyesen válaszolni.
Háromszor lehet próbálkozni, tehát nincs olyan „bukás”, amely miatt egy tanárt el kellene távolítani.
Óvodapedagógusok esetében az óvodai alapprogrammal kapcsolatban „fut végig” ugyanez a rendszer.
A NAT négy éve jelent meg, tehát egy „ciklust” már végig is tanítottak vele, ez alapján Horváth Péter úgy vélekedett, megvannak a megfelelő tapasztalatok a tanároknál, ez alapján készítték el a kerettanterveket, illetve az iskolai helyi tantervet is, illetve a tanárok a tanmenetet, így a kollégáknak ez a teszt „nem okoz majd problémát”.
Azt is elmondta, az érettségik idén nem sikerültek rosszul, ami szintén mutatja, hogy a diákokat is jól készítették fel a tanárok az új rendszerben, a felméréseken így aligha lehet szerinte probléma.
A rendelettervezet kitér a mobileszközök iskolai használatára is.
„A pedagógusok a mobil eszközeiket, hasonlóan egyébként a diákokhoz, tanítási órákon vagy felügyelet mellett csak és kizárólag ahhoz kapcsolódóan használhatják. Ez természetes is, talán le sem kellene írni. Nyilván érettségi során vagy dolgozatírás közben sem volt szabad eddig mobilozni, de valószínűleg úgy gondolja a kormányzat vagy a Belügyminisztérium, hogy ezt ő is nagyon fontosnak tartja, és ezt deklarálni szeretné írásban is” – világított rá.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »