Hiába pánikoltat Kamu Geri a tömeges teszteltetéssel, egy orvos helyretette.
Állandóan a teszteltetés miatt ajvékolnak Kamu Gerikéék, de egy orvos helyretette őket a Facebookon.
“Szeretnék tisztázni pár dolgot!
Először is nem szokásom kommentelgetni, de a post tartalma finoman fogalmazva is felháborított és ezért ragadtam billentyűzetet.
1. pont: jelenleg a COVID19 esetén a legbiztosabb eljárás a PCR laboratóriumi vizsgáló módszer (kórokozó génállományát méri). Biztosan kijelenteni a negativitást vagy pozitivitást két egymás utáni 48 órán belüli vizsgálattal lehet. Az anyagszükséglete elég drága és hiánycikk jelenleg, nem csak nálunk, hanem a világon mindenhol. Kb.: 20000 forint/vizsgálat az anyagköltség. Az 10.000.000 lakosra számítva=200.000.000.000 Forint=200 milliárd. De ezt kétszer, mert két vizsgálat kell=400 milliárd.
De nem az anyagi rész a fő probléma, hanem az alapanyag.
Ennyi alapanyag a világon nincs és a világ egyik országában sem végeznek teljes lakosságra kiterjedő szűrést sem PCR-al sem gyorsteszttel. Mielőtt bárki az anyagiaknál elakad. Nem azért nem szűrnek, mert drága, hanem mert jelenleg nincs értelme. Nem csak Müller Cecília szerint, hanem a WHO szerint és a járványügyi szakértők szerint is. De azért, hogy az összeget el tudjuk helyezni. 2018-as GDP (nemzeti össztermék) 42000 milliárd forint. Ez az összeg pont az éves össztermék 1%-a. Akkor még nem beszéltünk a mintavételek megszervezéséről.
Megkérdeznélek, hogy ha te lennél döntéshozói pozícióban, akkor, hogy szerveznéd meg 10.000.000 magyar ember szűrését 48 órán belül kétszer? Miként lehetne elkerülni, hogy szoros kontaktjai legyenek egymásnak nagyon sokan? Mert az emberek fel fognak torlódni. Azért vannak a tömegrendezvények betiltva, hogy sok ember ne legyen tömegesen egy helyen. Ezekkel a szűrésekkel ezt érnénk el. Továbbá jelenleg minden egészségügyi intézmény egykapuzik.
Miként lehet ennyi embert beléptetni egy kapun? Miként szerveznéd meg, hogy megfelelően képzett szakszemélyzet végezze a mintavételt, mert az is kruciális a vizsgálat szempontjából? Ki végezné közben az egészségügyi ellátást?
Mit tudnánk meg ebből járványügyileg? Semmit.
Ahogy Müller Cecília mondta. Továbbá a mintavétel kérdéséhez újra visszakanyarodtunk. Lehet, megfertőződne egy csomó ember. Nil Nocere – ne árts, ez egy fontos elv. Szinte biztos, hogy többet ártanánk. Mit érnénk el vele?
Pszichésen biztos jó állapotba kerülne a lakosság főleg az ál pozitívak.
Köszönettel és barátsággal!
Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »