Egri diákoknak és pedagógusoknak mutatta be legújabb kötetét Afréka

Egri diákoknak és pedagógusoknak mutatta be legújabb kötetét Afréka

Újabb, immár huszadik afrikai misszióba indulása előtt Fodor Réka elvitte legújabb kötetét az egri közönségnek is. Március 21-én a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium tanulóinak és pedagógusainak tartott tanúságtételt és mesélt hivatásáról Afréka.

Az Afréka Alapítvány misszióinak története, a nigériai Onitshában működő Borromeo Szent Károly kórházban folyó munka, az ottani betegek gyógyítása számunkra elképzelhetetlen körülmények között; iskolák alapítása, a nővérképző támogatása és ösztöndíjprogramok kapcsolódnak „Doktorréka” nevéhez.

Afréka, ahogy Fodor Réka doktornőt Afrikában elnevezték, nem ismeretlen az egri közönség előtt, hiszen első két kötetét is nagy érdeklődéssel fogadták.

A nap folyamán a diákokkal való közös beszélgetés után az Egri Érseki Palota Turisztikai és Látogatóközpont Erdődy termében – a Főegyházmegyei Könyvtárral közös szervezésben – mutatta be legújabb, idén februárban megjelent Afréka 3. című könyvét, amely a 16. missziós útját mutatja be.

A doktornő példája sokakat szólít meg a cselekvő szeretet gyakorlására, és hathatós segítségnek köszönhetően misszióira egy-egy orvoscsapattal, segítő társakkal térhet vissza afrikai otthonába, megmutatva másoknak is azt, hogyan lehet boldogan és alázattal enyhíteni mások szenvedését, és hogyan lehet életeket menteni, és tízezrek életét megszépíteni elképzelhetetlen körülmények és nélkülözés közepette.

Fodor Réka és az alapítvány önkénteseinek missziós munkája itthon is zajlik, hiszen ma már a magyar családok havi szinten személyesen támogathatnak több száz Afrikában élő és ott tanuló gyermeket.

Hírdetés

Az egri eseményen elhangzott: az Afréka 3. című könyv egy interjúkötet – beszélgetésekből áll, kiegészítve a szerző személyes élményeivel és lánya, Greguss Anna fotóival. A könyv alcíme: Egy afrikai törzs tanítása arról, hogy a boldogság nem a szenvedés hiánya.

A kötethez Székely János szombathelyi megyéspüspök és Csókay András idegsebész, missziós orvos írt ajánlást.

Fodor Réka és segítői vallják: meg kellene tanulnunk a sokat szenvedő nigériaiaktól, hogy keressük meg az életünkben, környezetünkben azt, aminek örülni tudunk.

Forrás: Egri Főegyházmegye/Domán Vivien

Fotó: Szent István Televízió/Kissné Vanyó Boglárka

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »