A Budapesti XX., XXI. és XIII. Kerületi Bíróság állatkínzás bűntettének kísérlete miatt 1 év, végrehajtásában 2 év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte azt a budapesti nőt, aki három kismacskát ásott el élve az udvarán.
A vád szerint a gyanúsított szeptember elején társasházuk közös udvarának elhanyagolt, bokros részén három kismacskát talált. Egy ásót magához véve a földön fekvő állatok mellett gödröt ásott, amibe egyenként belerakta a megközelítőleg háromhetes állatokat, majd a gödröt a kiásott földdel betemette és a helyét letapogatta.
A társasház egyik lakója, miután értesült annak gyanújáról, hogy a nő élve eltemette a kismacskákat, rendőrségi bejelentést tett. A helyszínre érkezett járőrök és a helyi állatmentő szolgálat vezetőjének szakszerű beavatkozása mentette meg a cicákat. Az állatok azonnali, szakszerű ellátásban részesültek, a földet és homokot eltávolították a szájukból, szemükből és fülükből, valamint gondoskodtak a folyadékpótlásukról is, így életben maradtak.
Az ügyészség szerint a gyanúsított szándéka a kismacskák elásásával azok elpusztítása volt. Azzal, hogy az állatokat élve ásta el, különös szenvedést okozott számukra. Az egyik macska – a gyanúsított szándéka ellenére – saját erejéből kiásta magát a gödörből, míg a másik kettő legalább 12 órát töltött a földben elásva, külső segítség nélkül a pusztulásuk bizonyossággal bekövetkezett volna.
A bíróság a gyanúsítottat bűnösnek találta állatkínzás bűntettének kísérletében, ezért 1 év börtönbüntetésre ítélte, amelynek végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztette.
Határozott továbbá a bűnügyi költségek viseléséről is.
A bíróság enyhítő körülményként értékelte a terhelt 65 éves életkorát, büntetlen előéletét, beismerését, őszinte megbánását, egészségi állapotát, valamint azt, hogy a cselekménye kísérleti szakaszban maradt. Súlyosító körülményként a hasonló bűncselekmények elszaporodottságát vette figyelembe, valamint azt, hogy a gyanúsított különös szenvedést okozott az állatoknak. A bíróság szerint a kiszabott büntetés megfelelő visszatartó erővel bír mind a terhelt, mind a társadalom többi tagja számára a hasonló bűncselekmények elkövetésétől.
Mivel a bíróság úgy ítélte meg, hogy jelen esetben az enyhítő körülmények vannak túlsúlyban, és a terhelt tanul a bíróság határozatából, a büntetés végrehajtásának felfüggesztése mellett döntött.
A végzést az ügyészség, a gyanúsított és a védelem is tudomásul vette, így az jogerős.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »