Döntetlent játszott a Sepsi OSK az újonc vendégeként (Labdarúgás, 1. Liga)

A Sepsi OSK a tizenkettedik helyen zárta az alapszakasz odavágó-sorozatát, miután szombaton hátrányból egyenlítve osztozkodott a pontokon az újonc U Craiova vendégeként a Ion Oblemenco Stadionban az élvonalbeli bajnokság 15. fordulójában. A háromszéki együttes nyolcadszor játszott döntetlent a szezonban, ráadásul idegenben továbbra is nyeretlen.

Tíz nap alatt kétszer találkozott a sepsiszentgyörgyi és az olténiai csapat, október végén a Román Kupa-nyolcaddöntőben a Sepsi OSK győzött. A szombati mérkőzés első félidejében többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, mindkét együttes védelme hatékonyan működött, így az első említésre méltó helyzetre a 35. percig kellett várni, amikor Claudiu Bălan bal alsó sarokra tartó lapos lövését Niczuly Roland magabiztosan hárította. A vendégek az első játékrész ráadásában veszélyeztettek először, Anass Achahbar szabadrúgása után a csapatkapitány, Bogdan Mitrea fejelt kapura, Robert Popa azonban bravúrral szögletre mentett.

A második felvonásban a háromszéki csapat volt aktívabb, az 51. percben mégis a házigazdák szereztek vezetést. Samuel Asamoah előreívelt passzát követően Andrea Compagno fejjel továbbcsúsztatott, Bălan pedig a védők mögül kilépve a hálóba gurított (1–0). A Dan Vasilică megbízott vezetőedző által irányított újoncnak csak tiszavirág életű volt az előnye, ugyanis az 57. pecben Achahbar előkészítését Kevin Luckassen fordulásból a kapuba továbbította (1–1). A folytatásban óvatos játékra váltottak a csapatok, kevés kockázatot vállaltak, és bár a hajrában mindkét oldalon akadtak kisebb lehetőségek, a kapuk nem forogtak igazán veszélyben.

1. Liga, alapszakasz, 15. forduló: U Craiova–Sepsi OSK 1–1 (0–0).

Craiova, Ion Oblemenco Stadion. Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad). Craiova: Popa – Negru, Kovačić, Huyghebaert, Bușu – Sidibe (Ondaan, 72.), Albu (Bauza, 80.), Asamoah, Van Burmen (Raicea, 80.) – Bălan (V. Achim, 72.), Compagno. Vezetőedző: Dan Vasilică. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu – González, Păun (Aganović, 62.), Ștefănescu (Golofca, 61.) – Achahbar (Csuncsukov, 70.), Luckassen (Bojić, 89.), Bărbuț (Askovski, 70.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Bălan (51.), illetve Luckassen (57.). Sárga lap: Albu (43.), Bălan (49.), Van Durmen (55.), illetve Păun (42.).

További eredmények, 15. forduló: Chindia Târgoviște–Medgyesi Gázmetán 0–1 (gólszerző: Matricardi 90+1.), FC Argeș–FC Botoșani 0–1 (gsz.: Edjouma 43.), Mioveni–Aradi UTA 0–0.

16. Clinceni                   0        4          10        10–32    4

A bajnokság két hétig szünetel a világbajnoki selejtezők miatt, ezt követően pedig november 19-én, szombaton 17.30-tól a Sepsi OSK az Academica Clinceni vendégeként folytatja a küzdelmet az első osztály alapszakaszában.