Családakadémiai képzés indult a Pécsi Egyházmegyében

Családakadémiai képzés indult a Pécsi Egyházmegyében

Az idén 25 éves Családakadémia keretében kétéves előadóképzés indult a Pécsi Egyházmegye támogatásával, a Magyar Schönstatt Családmozgalom koordinálásában. Kilenc házaspár kezdte meg a kurzust október 5–6-án Máriagyűdön. A Családakadémia elvégzése után a házaspárok a Pécsi Egyházmegye családpasztorális terveinek megvalósításában vesznek majd részt.

A Családakadémia a Magyar Schönstatt Családmozgalom részeként jött létre 1996-ban. A 18 alapító házaspár közös célkitűzése volt, hogy a családmozgalomban felgyülemlett tapasztalatokat szervezetten továbbadja a mozgalmon belül és kívül minden kereső közösség és család számára.

Az alapítók hitvallása szerint kívánatos, hogy a házasság és a család egyre inkább kibontakozzon a szeretetben és a bölcsességben, és így Istentől kapott hivatását betölthesse. Ez a küldetés pedig tanulható, ezért a Családakadémia szervezőinek célja, hogy olyan szakembereket képezzenek, akik tovább tudják adni mindazt, amire a házaspároknak szükségük van ahhoz, hogy házas- és családi életüket tartalmasabbá alakíthassák.

A tanítás és tanulás e folyamata a Magyar Schönstatt Családmozgalomban 1985-ben indult el és azóta hatékonyan működik. Több mint 150 család tapasztalhatta meg eddig ennek a munkának az áldásait.

A Családakadémia pécsi egyházmegyés képzésén résztvevőknek az első évben hat hétvégén és egy teljes nyári hét során saját házasságuk egyéniségének megismerése, kibontása, megerősítése a feladata. A második évben hasonló időbeosztásban indul az előadói készségek elsajátítása retorikaoktatók bevonásával.

A képzésre a házaspárokat gyermekeik is elkísérik. A résztvevők számától és életkorától függően gyermekfoglalkoztatók tehermentesítik a szülőket az előadások és a házastársi beszélgetések idejére.

Hírdetés

Az első hétvége előadói Varga Erika és Károly voltak Budapestről, akik bemutatták a szentségi házasságban valóságosan jelen lévő Jézus megélésének lehetőségeit. Kitértek rá, hogy gyermekeinket „erős farkasokká” kell nevelni, akik valós értékekkel vérteződnek fel a zord világban. Felhívták a jelenlevők figyelmét az önnevelés megkerülhetetlenségére, hiszen lehetőségünk van a világ befolyásolására, megváltoztatására, ha saját magunkat meg tudjuk változtatni. A házasság fejlődése során megjelenő krízisek mindig egyfajta lehetőséget kínálnak a változásra.

A jövő kereszténye saját magának állít fel lelki napirendet, hisz a cél nem lehet kisebb, minthogy szentekké váljunk: „Ha nem leszünk szentek, nem is volt értelme megszületnünk” – idézték az előadók Henri Boulad jezsuita szerzetes, lelkiségi író szavait. Fontos, hogy ráérezzünk a személyes és házastársi küldetésünkre, eszményünkre, ami a személyiségünk magja, amiért szenvedélyesen lelkesedni tudunk. Erre kell tudnunk a „reguláinkat” felépíteni – hangzott el a képzésen.

Az előadások után házastársi beszélgetésre volt lehetőség, ami a program egyik legfontosabb eleme, melyben a résztvevők megosztják egymással, mi érintette meg őket, mi az, ami különösen is nekik szólt.

Forrás: Pécsi Egyházmegye

Szöveg és fotó: Tóth Gábor István

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »