Cioloº szerint Dan Barnának hátra kellene lépnie egyet

Dacian Cioloş USR-elnök úgy véli, „alternatív vezetőket” kell kinevelnie a pártnak, Dan Barna alelnöknek pedig meglátása szerint „hátra kellene lépnie egyet”, és időt kellene szánnia „a politikai újjáépítkezésre”.

Dan Barna csütörtök este azt nyilatkozta a Digi24 televízióban, hogy Dacian Cioloş pártelnök a lemondással fenyegetőzött az országos elnökség ülésén, ha a vezető testület nem fogadja el a párt átszervezéséről szóló javaslatait. Az USR alelnöke azt is közölte, elfogadhatatlannak tartja Dacian Cioloş több javaslatát, például azt, hogy bizonyos kérdésekben párton kívüli szakemberekre bízná a döntést.

Cioloş pénteken Facebook-bejegyzésben írt a témáról. Elképzelése szerint a pártnak „nyitnia kell”, „alternatív vezetőket” kell kinevelnie, úgy véli, ez az alakulat javát szolgálná és erősítené a hitelességét. „Úgy értettem, hogy ő (Dan Barna – szerk. megj.) elégedetlen emiatt, és úgy érzi, ultimátum elé állítottam. Sajnálom, hogy nem értette meg gesztusom lényegét, főleg hogy az országos elnökség ülése előtt tárgyaltam vele, és akkor nem adott hangot kifogásainak” – fogalmazott.

Hírdetés

A pártelnök szerint Dan Barnának most „hátra kellene lépnie egyet”, és időt kellene szánnia „a politikai újjáépítkezésre”, hogy többé ne hozza magát kényelmetlen politikai helyzetekbe. Hozzátette, reméli, kollégájában „lesz annyi bölcsesség”, hogy ne próbálja meg szétszakítani a pártot, vagy előállni újabb, minden valóságalapot nélkülöző nyilatkozatokkal. „Ismételten elmondom minden kollégámnak és a nyilvánosságnak: nem megyek sehová, azért vagyok itt, hogy építsek, hogy segítsek összekovácsolni egy olyan pártot, amely reményt és megoldásokat kínál Romániának” – nyomatékosította.

Cioloş azt írta, miután pártelnöknek választották, több ajánlatot is tett Barnának a közös munkára, az első alelnöki tisztséget is felajánlotta neki, ő azonban „minden alkalommal elutasította a felé nyújtott kezet”. Mint írta, nem kommentálta „politikai baklövéseit” sem a 2019-es elnökválasztási kampányban, sem utána, de most már „tükörbe kell nézni”, egyénként és pártként is. „Megragadni abban, hogy minden tökéletes, minden úgy volt jó, ahogy történt, és semmin sem kell változtatni, romboló hatással lehet minden emberi szerveződésre. Megtagadni a nyitást, tartani ‘a párton kívüliektől’, tehetetlenségre és önelégültségre vall” – nyomatékosította.

Az USR-elnök ugyanakkor leszögezte, a párt jövőjéről szóló vita egy belső harc formáját öltötte, ami veszélyeztetheti az alakulat működését és a megítélésére is kihat. Az országos elnökség elé terjesztett projektet a párt alapszabálya írja elő, ugyanakkor azonban „az USR politikai kínálata” és a választóknak szóló üzenet is újragondolásra szorul – véli.

Szavai szerint a javaslatait tartalmazó tervezetet valamennyi párttag megkapta, meg is fogják vitatni ezeket, és a vélemények alapján módosítani is lehet majd rajtuk.

„Ezt végigviszem, függetlenül attól, hogy egyesek tartanak ezektől a folyamatoktól. Nem mennek jól a dolgok. Egyesek attól való félelme, hogy ha nyitunk kifelé, megjelenhetnek még hozzáértő emberek, akik esetleg a helyükre léphetnek, nem válhat az USR hivatalos politikájává” – summázta Dacian Cioloş. (agerpres)


Forrás:itthon.transindex.ro
Tovább a cikkre »