Cicaharc Washingtonban? Egymás torkának ugrott Trump két legközelebbi embere

Cicaharc Washingtonban? Egymás torkának ugrott Trump két legközelebbi embere

Sűrűsödik a levegő Donald Trump amerikai elnök két bizalmasa között.

Steve Bannon publicista Donald Trump egyik legerősebb támogatóinak egyike, akinek döntő szerepe volt a 2016-os győzelemben, majd egy ideig a Fehér Házban is szolgált tanácsadóként. Bannon haragja most újra kirobbant Trump aktuális szövetségese, Elon Musk tech-milliárdos ellen, írja az Euronews.

Kettejüknek van előtörténete, még 2023-ból, amikor egy podcastban Bannon gyakorlatilag a Kínai Kommunista Párt ügynökének nevezte Muskot (a Tesla kínai beruházásai miatt). Azt üzente Musknak, hogy „Te egy háborús haszonleső vagy. Az ellenséggel alszol. Nem vagy amerikai nacionalista. Nem is vagy amerikai. Te csak egy globalista vagy, és bárhová mész, ahol csekket állítanak ki neked.”

Akkor Musk röviden elintézte Bannont azzal, hogy eddig okosnak és gonosznak gondolta, de az előbbiben tévedett.

Nagy vállalás és meglepő lenne, ha meg is valósulna

Hírdetés

Bannon a beiktatás napját emlegette, megfogadva, hogy addig „leveszi” Muskot a bizalmi listáról, és meg akarja fosztani nemzetbiztonsági eléréseitől is. Egyben megragadta az alkalmat, hogy „igazán ördöginek” nevezze a Tesla, a Spacex és az X tulajdonosát.

Bannon a Corriere della Sera című olasz lapnak fogalmazott úgy, hogy a kormányzati hatékonysági tárca társvezetésére jelölt milliárdos „egy merőben gonosz srác és nagyon rossz srác. Személyes ügyemmé teszem, hogy lenyomjam ezt az alakot”. Bannon bevallja, hogy amíg Musk pénzelte a kampányt (mintegy 200 millió dollár összértékben), addig eltűrte, de most már betelt a pohár.

A váratlan kirohanás mögött az is meghúzódhat, hogy Maggie Haberman, a The New York Times munkatársa azt szellőztette meg: Trump elkezdett panaszkodni egyeseknek, hogy Musk túl sokat és túl sok témában van jelen, ami elhomályosíthatja az elnöki szerepet és bűvkört. Ezért el lehet játszani azzal a gondolattal is, hogy esetleg Trump küldte előre Bannont, hogy jelezze Musk felé, hogy kinek hol a helye a vezetési rendszerben.

„A probléma az, hogy a technofeudális urak a maguk javára használják ki a politikai előnyöket, és ez nem tetszik az embereknek” – mondja Bannon, hozzátéve, hogy a Szilícium-völgyben a mérnökök 76%-a nem amerikai. Ez a gazdaságunk visszanyerésének központi kérdése, és ezek a legjobb munkahelyek, amelyekhez feketéknek és a spanyolok nem szabad hozzáférni”

– magyarázta Bannon.

Euronews


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »