Butulunk?

Butulunk?

A szakemberek szerint 1980-tól, amióta a modern technikai eszközök kezdtek egyre inkább elterjedni, az emberiség IQ-ja fokozatosan csökken. Magyarán, egyre jobban butulunk.

Erről bárki meggyőződhet, aki egy órát eltölt bármelyik közösségi portálon. Minden második bejegyzés arról szól, hogy milyen jót ettünk, vagy azt akarja szerzőjük a világgal tudatni, hogy milyen cuki ruhát sikerült vásárolnia, esetleg egyszerűen csak annyit közlünk, hogy mennyire menő fejek vagyunk.

Magam is foglalkoztam már azzal a problémával, hogy milyen riasztóan süllyedt a béka feneke alá a vitakultúránk.

ami csak pár másodpercbe kerül, és azokat osztják meg érvként. Ez pedig már hovatovább egészségügyi probléma is.

Vagy túl szigorú lennék? Lehet, hogy csak túldramatizálom a helyzetet? Gondoljunk csak bele. Az a szervünk, amit nem használunk, előbb vagy utóbb elsatnyul. Mint a testünk, ha nem mozgunk eleget, elhájasodik, ami különböző betegségekhez vezet.

Hírdetés

Az orvosok a megmondhatói, hogy hány olyan ötvenes éveiben járó páciensük van, aki demenciával küzd, ami nem magyarázható az életkor előrehaladtával.

Ahogy az eszközeink okosodnak, olyan tempóban hülyülünk mi el. De ez nem törvényszerű.

Mindazok ellenére, amit most leírtam, mégsem gondolom, hogy a legújabb műszaki vívmányok egész sora katasztrófa lenne az emberiségre.

És ez itt a kulcsszó. A tanulás! Hogy a gyerek ne az ostoba lövöldözős, gyilkolós, szerepjátszós játékoknál kössön ki, ha internet közelébe kerül, hanem tanuljon meg szelektálni.

A modern kütyük segítségével ugyanis sok hasznos információ összegyűjthető, ezáltal pedig a gondolkodásuk se lesz egysíkú.

Vagy nem?


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »