Egy kemény edzés vagy egy hagymával megtömött hamburger után tudjuk, hogy hol és mi okoz kellemetlen szagokat. Bizonyos szagproblémák ugyanakkor komolyabb gondra is utalhatnak.
Ez olyan tünet, amelyet lehet, hogy először nem is mi veszünk észre, hanem valaki más figyelmeztet rá. Ha ezzel együtt fokozott kimerültséget, megmagyarázhatatlan fogyást, homályos látást is tapasztalunk, kiszárad a szánk, és gyakran kell vizelnünk, vizsgáltassuk ki magunkat. Lehet ugyanis, hogy sürgős orvosi segítségre lesz szükségünk – írja a Házipatika.com.
Ha a lábszaggal együtt azt tapasztaljuk, hogy a lábfej bőre viszket, kiszáradt, és hámlik a talpon vagy a lábujjak körül, kivörösödött, sebes, esetleg hólyagos, akkor könnyen lehet, hogy elkaptunk valamilyen gombás fertőzést. Ezt pedig sürgősen kezelni kell, nemcsak, mert kellemetlen, hanem azért is, mert ha megvakarjuk, és utána más testrészeinkhez érünk, tovább terjeszthetjük a fertőzést. Természetesen nemcsak magunkon, hanem másokra is.
Ha a vékonybélben nem termelődik elég laktáz nevű enzim, akkor nem tudjuk megemészteni a laktózt, amely egy tejtermékekben található cukorféle. Ilyenkor a vékonybélből a laktóz egyből a végbélbe kerül a véráram helyett, ahol az ott lévő baktériumok hatására megerjed, rendkívül erős és kellemetlen szagú szellentést, illetve székletet okozva. A laktózérzékenységről nem árt tudni, hogy sokkal gyakoribb, mint gondolnánk – kisebb vagy nagyobb mértékben az emberek nagyjából 65 százalékát érinti. Ha ki akarjuk próbálni, hogy mi is közéjük tartozunk-e, egy hétre iktassunk ki az étrendünkből mindenféle tejterméket. Ha ez alatt az idő alatt azt vesszük észre, hogy kevésbé puffadunk, javul az emésztésünk, és csökken a gázképződés, akkor jó eséllyel érzékenyek vagyunk a laktózra.
Ha vizeletünk maró, csípős vagy vegyszerre emlékeztető, kellemetlenül ammóniás, kesernyés szagú, akkor szinte biztos, hogy felfáztunk vagy valamilyen húgyúti fertőzést kaptunk el. Ez egyébként a nőknél gyakoribb, mivel rövidebb a húgycsövük.
Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »