Kedden összeül a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöksége, hogy legfontosabb napirendi pontjaként döntsön a szövetségi kapitány sorsáról. Bernd Storcknak ugyan csak jövő június 30-án jár le a szerződése, a gyenge világbajnoki selejtezős eredménysor és a vele szembeforduló közvélemény hangja akár a távozásához is vezethet. Hogy ezzel jól vagy rosszul jár a válogatott, csak találgatni lehet.
A német szakember 2015-ben még sportigazgatóként vállalt munkát az MLSZ-ben, majd pluszfeladatként megkapta – kérte? – előbb az U20-as válogatott irányítását, majd végül a felnőttcsapatét, miután Dárdai Pált visszahívta a Hertha BSC. Ha azt vesszük, hogy másfél tucat honfitársát csábította már Magyarországra, akik a válogatottnál kollégái vagy a különböző korosztályokat irányítják,
elbocsátása esetén akár kisebb exodus kezdődhet, ez pedig komoly problémát idézne elő a működésben.
Persze mindez csak akkor igaz, ha a német szakemberek szorosan kötődnek hozzá. Szintén Storck megtartása melletti érv lehet, hogy behozott egy újfajta felmérési rendszert a válogatotthoz, a fizikai tesztek sokkal profibbá, a kiválasztás ez alapján letisztultabbá vált. Sokan csakugyan pozitív fejleményként értékelték, hogy külföldiként nagyobb a bizalom vele, mint a magyar edzőkkel szemben, így nyugodtabban dolgozhatott.
http://mno.hu/
A német szakember menesztése mellett számtalan indokot lehet felsorolni. Az egyik hitelének megingása – a Feröer elleni idegenbeli döntetlen után –, majd eltűnése az andorrai gyalázatot követően. Utóbbi után válságstáb is összeült a szövetségben, és már akkor sem álltak ki mellette egységesen az elnökségi tagok. Most még annyira sem. Döntésüket nyilvánvalóan befolyásolja, hogy a nemzeti csapat mellett tűzön-vízen át kitartó szurkolótábor a Feröer elleni hazai győzelem alkalmával már elsöprő erővel tüntetett Bernd Storck ellen.
A sajtóban elterjedt, hogy óriási lelépési pénzt kellene kifizetni neki, ha idő előtt elküldik, de tudomásunk szerint mindössze egyhavi fizetéssel, vagyis
8-10 millió forint leszurkolásával megválhat tőle a szövetség.
Ismereteink szerint ha kapitányként felmondanak neki, sportigazgatóként sem maradhat. A német tréner maga is beadhatja felmondását, így megelőzve elbocsátását. Mindent egybevetve, az a valószínűbb, hogy megy.
http://mno.hu/
S hogy lelépése esetén ki követheti? A szövetség ügyeiben jártas forrásunktól úgy tudjuk, azoknak az edzőknek, akiknek a nevét bedobták a lapok – Bódog Tamás, Marco Rossi, Paolo Sousa – nincs valós esélyük a posztra. Bódognak és Rossinak nincs tapasztalata válogatottak mellett, míg a portugálnak nem volt túl jó a kapcsolata Csányi Sándor elnökkel. A korábban hívott Bölöni Lászlóra nagyon megharagudott Csányi, miután hosszan várakoztatta az MLSZ-t, végül mással állapodott meg. Szabics Imrének a Sturm Graznál, Lőw Zsoltnak a Leipzignél, Dárdai Pálnak – aki az utánpótlásképző kiskátét összerakta a szövetségnek – a Herthánál van élő szerződése, így ők sem jöhetnek szóba.
A legnagyobb lehetőség egy olyan, Storcknál válogatottszinten tapasztaltabb tréner érkezésére van, aki szabad, és hajlandó Magyarországra költözni. Információink szerint
két-három szakember is jelentkezett már a szövetségnél, hogy vállalná a megbízatást,
ők a nemzetközi futballéletben jó nevű edzőknek számítanak. Október 25-26-áig le kell adni a Luxemburg és Costa Rica ellen készülő keret neveit, szóval az idő sürgeti Csányiékat.
Ennek a cikknek a nyomtatott változata a Magyar Nemzetben jelent meg. A megjelenés időpontja: 2017.10.17.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »