Bayer Zsolt: Vajon most mi lesz?

Bayer Zsolt: Vajon most mi lesz?

Lónak a f@sza Hadházy vajon bocsánatot fog kérni?

Egy újabb elátkozott szálloda, ezúttal Marcaliban, ami „csak” 588 millió adófizetői forintot kapott – így kezdte a napokban a beszámolóját Hadházy Ákos országgyűlési képviselő, aki szerint a pénzt egy orosz milliárdos és annak barátja, Zentai Péter kapta. „2020-ban Móring József fideszes helyi kiskirály a Facebookon azzal dicsekedett, hogy a minisztérium pénzt fog kijárni a beruházásnak, 2021-ben pedig már azzal, hogy a következő három évben a kormány 588 milliót ad a beruházóknak, és 2024 tavaszára már lehet özönleni Marcaliba wellnesselni.” Ám Hadházy Ákos azt is kiemelte:

AZ EU-S PÉNZEK NYILVÁNTARTÁSÁBAN NINCSEN NYOMA, A TÖBB EZER MEGHOZOTT KORMÁNYRENDELETET MEG NEM BÖNGÉSZTE ÁT.

Ennek ellenére szerinte három dolog történhetett a pénzzel: vagy ellopták, vagy ki sem fizették, „kamu volt az egész, vagy kifizették, de elfogyott”. A második bejegyzésében a „szellemszállodáról” már videófelvételt is készített: „a félmilliárd forint adófizetői pénz, úgy tűnik, hogy megint elszállt” – fogalmazott. Az Index megkereste az ügyben Zentai Pétert, a Hilaris szálloda tulajdonosát, aki részletesen ismertette az álláspontját.

„Az ellenkezője történt annak, amit Hadházy Ákos mondott. Az ingatlanhoz kapcsolódó jogokat a Ferrobetontól vásároltuk, ez egy magyar cég, amelyik részt vett az ingatlan építésében 2004 és 2007 között” – kezdte a beszámolóját Zentai Péter. Ismertette, a korábban a területen dolgozó vállalkozások nem lettek kifizetve.

A szocialista kormányzás alatt egy üzleti kör több mint 500 millió forint támogatást lobbizott ki magának, ahogy azt Hadházy Ákos is írja. Ez az üzleti kör Suchman Tamáshoz tartozott, és miniszteri minőségében hozzá tartoztak a balatoni fejlesztések. A szocialista politikus még nekem is viccelődött azzal, hogy ha Horvátországba megy nyaralni, akkor a Balatonról indulva nem kell kilépnie a saját földjéről. Ez tökéletesen mutatja, milyen erővel rendelkeztek

– mondta Zentai Péter, aki szerint ez a korábbi gazdasági érdekkör senkit nem fizetett ki, sőt azt az uniós pénzt, amiről Hadházy beszél, vissza se fizették. „Sem a kivitelezőket, sem az állami támogatásokat nem fizették vissza. A képviselő jól megfogalmazta, hogy Suchman Tamás üzleti köre azt a pénzt ellopta. Egyszerűen otthagyták a projektet, de a pénzt zsebre tették.”

A „szellemszálloda” – ha már Hadházy Ákosnak így tetszik, de erre még visszatérünk – úgy került a Ferrobetonhoz, hogy a fennálló követeléseik miatt jogos igényük volt a projektre az anyagdíjak és a munkadíjak miatt. Mert Suchman Tamás köre nem fizette ki őket sem.

Suchman Tamás 1983 és 1989 között tagja volt a Kádár János vezette Magyar Szocialista Munkáspártnak (MSZMP), majd a Magyar Szocialista Párt (MSZP) egyik alapítója volt. 

1990-től képviselője és tanácsnoka volt Marcali város önkormányzatának. 1990 és 2010 között országgyűlési képviselő volt. Két ízben is volt miniszter: 1995 márciusa és 1996 szeptembere között Magyarország privatizációért felelős tárcanélküli minisztere volt, 1996 szeptemberében és októberében ipari és kereskedelmi miniszter volt. Lapunknak adott hosszú interjújában 2016-ban beszélt súlyos betegségéről, 2023 májusában meghalt.

ZENTAI PÉTERÉK MAGÁT AZ INGATLANT IS MEGVÁSÁROLHATTÁK VOLNA, ÁM INKÁBB KÉT CÉGET VETTEK MEG, AMELYEK A PROJEKTHEZ KAPCSOLÓDTAK.

„Ezeknek a cégeknek tartozásaik voltak Suchman Tamásék miatt. Nem ingatlant vettem, hanem azt a céget, aminek a nevében felvették korábban az állami és uniós támogatásokat. Vállaltam, hogy visszafizetem az ellopott pénzt, kifizetem a vállalkozókat, akik igazolni tudják a követeléseiket. De megtérítettem a Ferrobeton jogos követelését és az önkormányzat felé fennálló adótartozást is. Ez összesen nagyságrendileg 1,2 milliárd forint volt” – összegezte az Indexnek Zentai Péter, majd hozzátette:

Hírdetés

Ellopták a magyar vállalkozásoktól és az Európai Uniótól a pénzeket, ezeket én kamatostul fizettem vissza, és ezt átutalási bizonylattal tudom igazolni. Hadházy Ákosnak igaza van, ellopták a pénzt, csak nem mi, hanem Suchman Tamás és köre.

A felvásárlást követően három tervezőiroda dolgozott a szállodán, ami az Atlantis Grand Hotel nevet fogja viselni 2027-től, és a Hilaris Hotels szállodalánchoz tartozik majd. Három éven belül tehát működni fog a marcali hotel, amit Hadházy Ákos csak „szellemszállodának” becéz.

„Az építkezést le kellett állítani a világjárvány és a háború következtében megnövekedett építőárak miatt. Azt azonban szeretném hangsúlyozni: senkinek semmi köze ahhoz, hogy a saját telkemen mit és mikor építek.” Zentai Péter azt is leszögezte:

HADHÁZY ÁKOS UNIÓS ÉS KORMÁNYZATI TÁMOGATÁST AZÉRT NEM TALÁL, MERT ABBAN SUCHMAN TAMÁSÉK RÉSZESÜLTEK, MÉG JÓVAL 2010 ELŐTT.

Végezetül Zentai Péter megjegyezte: a területen folyamatosan védelmi szolgálat dolgozik, és a jelentésükben részletesen rögzítették Hadházy Ákos akcióját. Aláhúzta, a parlamenti képviselő maga is dokumentálta: magántulajdonra lépett be, és kerítésen belül készítette a felvételeket.

Hadházy úr a posztjaiban kimerítette az uszítás és a szándékos gyűlöletkeltés fogalmát, valamint a rágalmazást, a becsületsértést és a jó hírnév megsértését. Az állításai a korábban ismertettek szerint nem felelnek meg a valóságnak. Megfontoljuk, hogy ennek az eljárásnak büntetőjogi következményei legyenek. Európa összes országában tilos a betörés, márpedig magánterületre ment be, engedély nélkül. Bár Hadházy Ákosnak mentelmi joga van, úgy bemenni egy területre, hogy nem kérdez meg senkit, és letapossa, tönkreteszi a kerítést, az bűncselekmény

– fogalmazott Zentai Péter, aki továbbra is elkötelezett amellett, hogy 2027-ben a 120 szobás Atlantis Grand Hotel megnyissa a kapuit a Hilaris Hotels szállodalánc kötelékében.

„2020-ban Móring József fideszes helyi kiskirály a Facebookon azzal dicsekedett, hogy a minisztérium pénzt fog kijárni a beruházásnak” – írta Hadházy Ákos posztjában. Az Index most Móring József országgyűlési képviselőt is megkereste, aki mindenekelőtt leszögezte, hogy

HADHÁZY ÁKOS KORÁBBAN HOZZÁ IS MEGPRÓBÁLT A KERÍTÉSEN BEMÁSZNI.

Azonban a beruházással kapcsolatban csak annyit tudott elmondani, hogy ezt a projektet tényleg Suchman Tamásék és egy izraeli vállalkozói kör kezdte.

Nem fizettek ki senkit, és az önkormányzatnak pénze volt benne. Majd Zentai Péterék ezt megvették, kifizették a tartozásokat. 2020-ban tényleg volt egy bejelentés, de aztán jött a világjárvány és egy európai háború.

Arra a kérdésünkre, hogy Zentai Péterék kaptak-e az elmúlt időszakban félmilliárd forintot, ahogy azt Hadházy Ákos állítja – akár állami, akár uniós forrást –, az országgyűlési képviselő azt válaszolta, hogy nem. „Voltak erre lehetőségek és próbálkozások, ezt nem tagadom, de ezek végül nem valósultak meg. Ők nem kaptak egyetlen forint támogatást sem, ellenben visszafizették azokat, amit még a szocialisták elloptak” – mondta Móring József.

(Borítókép: Kolumbán Kitti / Index)

www.index.hu

Forrás: Bádog – Bayer Zsolt blogja


Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »