Dr. Bakondi György, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, Főigazgató ajánlására a közszolgálati médiaszolgáltató, kereskedelmi médiaszolgáltató, újságíró nem tart igényt!
Zebegényben a magas partfal omlásának, Paks bővítésnek közös a nevezője.
A 2019. május 29-én a bekövetkezett súlyos, sajnálatos hajó katasztrófáról is kiderül egy véges időn belül, hogy összefügg a Duna víz szint ingadozásával.
No, nem a hazai bíróság ítéletét követően.
A Bíróság ítéletének meghozatala után az ügy nem zárul le.
A Bíróság az ítélete meghozatalát követően peranyagot köteles megküldeni a Duna Bizottságnak.
A Duna folyó ugyanis nem a magyar állampolgárok, nem a magyar Kormány tulajdona, a Fővárosé sem a Duna budapesti szakasza.
A zebegényi magas partfal omlása előtt, Pakson a Dunától távol lévő magas partfal 1976-ban és 1977-ben mozdult meg, máskor is volt omlás a Duna jobb partján, Kulcs, Duna szegcső térségében.
Az ország legnagyobb földmozgásai a magas partok területén zajlottak le Budapesttől Mohácsig, hat szakaszon közvetlenül a Duna jobb partján. Hogy miért a jobb parton, ennek okát a Werbőczy István felismerte.
A Dunát, Budapesttől az országhatárig 20-30 kilométer széles sávban a környező régióktól domborzatilag jól elkülönülő ártéri síkság kíséri.
A Kormány illetékes miniszterei, állami cégvezetők elhallgatják, a szükséges vízügyi beavatkozásokat. Nevezetesen a talaj vízszint stabilitását, a hideg víz csatorna kotrását, a Duna medre és a jobb oldali part rendezését. Az MTA 2010-ben hívta fel a figyelmet, hogy a fajszi vízlépcső megépítése hozzájárul Paks bővítésének biztonságos hűtéséhez.
Az RZK szerint a Paksi beruház kormányzati és állami cég vezetői nem a dolgukat teszik, hanem időhúzást folytatnak kiemelkedő jövedelmük minél további megtartása és a politikai elvárásnak való megfelelésük érdekében.
A katasztrófák tanulságairól, 2011-ben a Magyar Tudományos Akadémia, Földrajztudományi Kutatóintézete gondozásában készült stratégiai kutatásokat összefoglaló kiadvány.
A kiadvány előszavát „Ajánlás” címmel Dr. Bakondi György a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója írta.
A fenti MTA kiadványból kiderül, hogy a magas partfalak omlása és a Duna víz szint ingadozása egymással édestestvérek.
Forrás:realzoldek.hu
Tovább a cikkre »